Säästvale tarbimisele suunatud teavitustegevused Tartu rahvaüritustel

Projekt nimi:  Säästvale tarbimisele suunatud teavitustegevused Tartu rahvaüritustel

Projekti toetab: Keskkonnainvesteeringute Keskus

Projekti kestus: 01.03.2016 – 01.10.2016

Projektijuht: Kati Kekkonen, kati.kekkonen@tartuloodusmaja.ee

Projekti eesmärk: Projekti eesmärgiks on Tartu linnas toimuvatel festivalidel, linnaosapäevadel jm avalikel üritustel käivate inimeste keskkonnaalane harimine, eesmärgiga suunata neid keskkonnahoidlikumalt käituma ning tarbima.

Projekti tegevused: Projekti eesmärkide täitmiseks on suurematel Tartu linnas toimuvate üritustel väljas Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt, kes läbi mitmekesiste ja harivate tegevuste (õpitoad, mängud, viktoriinid, praktilised harjutused jms) pakub osalejatele ideid ning näpunäiteid asjade taaskasutamiseks, tutvustab jäätmetekke vähendamise vajalikkust ning õpetab sorteerima jäätmeid. Atraktiivsete ja mänguliste tegevuste eesmärgiks on tekitada inimestes huvi keskkonnateemade, säästliku tarbimise ja jäätmetekke vähendamise vastu ning jagada neile praktilisi juhised jätkusuutliku elustiili harrastamiseks.

Projekti üritused:

  • LinnaLinnuLaupäevak 09.04.2016: tutvustasime linnarahvale tavalisemaid aialinde, jagasime õpetussõnu lindude pesakastide meisterdamiseks ning korraldasime lindude munade äraarvamismängu.

Vaata valminud juhendmaterjali siit.

  • Supilinnapäevade perepäev 23.04.2016: juhendasime vanadest taldrikutest seinakellade meisterdamise õpituba ning läbi praktilise sorteerimismängu jagasime õpetussõnu jäätmete sorteerimiseks.

Vaata valminud juhendmaterjali siit. 

  • Karlova päevade perepäev 14.05.2016: juhendasime vanadest tekikottidest valmistatud pea- ja kaelarättide kaunistamise õpituba ja jagasime praktilisi näpunäiteid keskkonnasäästliku elustiili juurutamiseks.

Vaata valminud juhendmaterjali siit.

  • Lastekaitsepäev 01.06.2016: juhendasime puidujääkidest iseliikuva paadi meisterdamise õpituba. Praktilise mängu „Meri puhtaks!“ abil õpetasime jäätmete sorteerimise põhimõtteid ja vajadust.

Vaata valminud juhendmaterjali siit.

  • Tartu loodusfestivali perepäev 21.06.2016: Juhendasime šabloonitehnikas poekottide ja pearättide kaunistamise õpituba. Läbi näituse ja mängude tutvustasime linnalooduse liigirikkust ja omapärasid.

Valminud juhendmaterjali vaata siit.

  • Hansapäevade Teaduslinn 09.07.2016: juhendasime loodussõbralike taaskasutatud materjalidest rakettide meisterdamise õpituba.

Valminud juhendmaterjali vaata siit. 

  • Tarkusenädala õpituba 31.08.2016: tutvustasime paberi ümbertöötlemise ja taaskasutamise vajadusi ning võimalusi. Juhendasime õpikutele vanapaberist kaitsvate kaante ning vahvate nurgajärjehoidjate meisterdamise õpituba.

Valminud juhendmaterjali vaata siit.