Maa päeva konverents 22.04

Tartu loodusmaja huvikooli kevadkonverentsi traditsioon on üle 30 aasta vana ning selle eesmärgiks on anda õpilastele võimalus harjutada ettekande tegemist ning lihvida esinemisoskust. Konverentsil esitlevad õpilased oma uurimustöid ja projekte, tutvustavad enda loodusvaatluste päevikut või mõnda huvitavat katset. Õpilasi abistavad ja nõustavad huviringi juhendajad, kes samuti võivad konverentsil enda ettekandega esineda.

Kevadkonverentsiga tähistab Tartu loodusmaja Maa päeva, mille esmakordsest tähistamisest möödub tänavu 51 aastat. Maa päeva tähistamine sai alguse 1970. aastal USA-s, kus inimesed protestisid keskkonna saastamise vastu. Täna tähistatakse Maa päeva üle maailma ligikaudu 190 riigis. Erinevate sündmustega juhitakse inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele. Selle aasta fookuses on kliimamuutused. Rohkem infot Maa päeva kohta: www.earthday.org


Nagu eelmisel õppeaastal, saavad kõik huvilised Maa päeva konverentsist osa võtta veebi teel. 22.aprillil avaldame kodulehel, Rohelise ja UNESCO ühendkoolide blogis ning erinevates loodusmaja sotsiaalmeediakanalites sellel aastal laekunud konverentsitööd. Oma lemmiku poolt on aega hääletada 6.maini!

KONVERENTSI ETTEKANDED LEIAD SIIT!

Sellel aastal proovime teha konverentsi veidi teistmoodi, nimelt posterettekannetena, millele saab iga esineja oma ettekande täiendamiseks teksti peale lugeda. Siit Google Drive kaustast leida täpsemad juhised, kuidas ettekannet koostada. Juhendiga samasse kausta lisa ka oma fail, ära unusta ettekande nimeks lisada oma ees- ja perekonnanime, ettekande pealkirja ning juhendaja nime. Kõik see info on leitav ka stuudiumis olevast tera kasutaste “Huvikooli sündmused”.

Küsimused ja lisainfo: pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee