Huvikooli suvised tegevused 2024

Selleks õppeaastaks on huviringid lõppenud. Uute plaanide tegemiseks on Stuudiumis potsatanud nii õpilaste kui ka lapsevanemate postkasti eelregistreerimise vorm. Kus on võimalik panna õpilane eelisjärjekorras kirja 2024/2025 õppeaasta ringidesse.

Miks eelregistreerida?

Eelregistreerimine tagab teie lapsele koha valitud huviringi grupis ehk teie esitatud liitumistaotlus Arno keskkonnas kinnitatakse enne kui teiste õpilaste oma, kes 2023/2024 õppeaastal loodusmaja huviringis ei osalenud.

Eelis aegub 25.augusti seisuga. Eelise kasutamiseks tuleb esitada ametlik liitumistaotlus Arno keskkonnas!


Lisaks eelregistreerimisele on võimalik vaadata tagasi möödunud õppeaastale ning anda tagasisidet meie tehtud tööle.

Huviringide tagasiside küsimustiku leiad siit TAGASISIDE


Juba sellel laupäeval, 8.juunil toimub meie pargis loodusvaatluste maraton ning tigude töötoad, mis aitavad Tartu linnaloodust paremini tundma õppida!

Loodusvaatluste maraton on sündmus, mille käigus panevad inimesed eelnevalt registreeritud vaatlusaladel, näiteks nagu Tartu loodusmaja park, 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaatlused sisestatakse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad. Loodusvaatluste maraton on teaduslike andmete kogumise aktsioon, mille kaudu saab igaüks panustada teadusandmete kogumisse.


Peale loodusvaatluste maratoni kutsub loodusmaja märkama samblaid ja samblikke ning neid PlutoF platformile sisestama. Sammalde ja samblike vaatluskampaania leiab aset 3.juuni-25.august ning kõikide osalejate vahel loositakse välja ka auhindu.


Suve jooksul on võimalik tutvuda isade hoole ja hooletusega looduses ning uurida keerukamad pärilikkuse küsimusi. Päikese- ja kivitoas ning fuajees on üles seadnud ennast näitus “Isad ja pojad”. Huvikooli õpilastele on õpilaspileti ette näitamisel näituse külastamine tasuta.


Lisaks isadele ja poegadele saab sel suvel loodusmaja saalis nautida Kaie Šestakova-Karu maalinäitust “Tumedast heledaks”.

tumedast heledaks


Suve lõpus toimib loodusmajas väikese elurikkuse nädalalõpp, mis tutvustab vähemärgatavaid, väikeseid, aga üliolulisi organisme: samblaid, samblikke ja putukaid. Päevakavas on temaatilised töötoad, perepäev, putukate ööpüük ning sammalde ja samblikeretked spetsialistidega. Loodusmajas saab vaadata sammalde ja samblike näitust ning läbida temaatilist avastusrada.

Sündmus on osa Tartu 2024 kultuuripealinna programmist ning leiab aset 17.-18.august kell 10-16.

Huvikooli õpilased saavad väikesel elurikkuse nädalalõpu tegevustes õpilaspileti ettenäitamisel tasuta osaleda.


Tartu loodusmaja võib suvel leida ka koos toredate tegevustega autovabaduse puiesteelt.


Uue õppaasta avapiknik toimub 2.septembril kell 16:00.