Roheline Kool kutsub oma liikmeid ja uusi liitujaid elurikkuse seminaridele

/Foto: Mairi Enok/

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
9.10.2019

Ülemaailmne keskkonnaharidusprogramm Roheline Kool kutsub oma liikmeid ja uusi liitujaid elurikkuse seminaridele

***

Keskkonnasäästlikku mõtteviisi õppeasutuste tegemistesse toova Rohelise kooli programmi seminarid toimuvad ka 2019/2020 õppeaastal. Kokku toimub programmiga liitunud koolidele ja lasteaedadele 20 seminari. Õppeasutused, kes soovivad kõikidest võrgustiku seminaridest osa saada ja juba sel kevadel taotleda endale ökomärgist Roheline lipp, peavad liitumisavalduse ära saatma hiljemalt 14.oktoobriks!

Seminaridel käsitletakse lähemalt erinevaid valdkondi, millega õppeasutused programmi raames tegelevad. Esimese seminari teema on elurikkus ehk täpsemalt linnurikkus kooli- ja lasteaiahoovis. Kuna linnud pakuvad aasta läbi palju avastamist, räägib ornitoloog Riho Kinks sellest, kuidas suurendada kooli või lasteaia ümbruse linnurikkust, milliseid liike sagedamini kohata võime ja milliseid lindudega seotud tegevusi koos õpilastega ette võtta.  Seminarid toimuvad oktoobrikuus erinevates Eesti maakondades (14.10.2019 Tartus, 15. ja 16.10.2019 Tallinnas, 28.10.2019 Rakveres, 29.10.2019 Pärnus). Sarja teine seminar toimub detsembri alguses ja teemaks on kliimamuutuste käsitlemine koolis ja lasteaias.
Täpsem info ja registreerimine Tartu loodusmaja kodulehel.

Programmi koordinaatori Eeva Kirsipuu-Vadi sõnul tuleks koolidel ja lasteaedadel, kes kõikidest võrgustiku seminaridest osa soovivad saada, Rohelise kooli programmiga liitumistaotlus ära saata hiljemalt 14.oktoobril. Seminarid pakuvad programmis osalevatele asutustele tuge ja nõustamist programmi strateegia täitmisel ning teoreetilist tausta ja praktilisi näiteid erinevate valdkondadega tegelemiseks. Samuti on seminaridel võimalus tuttavaks saada teiste Rohelise Kooli programmi liikmetega ja omavahel kogemusi jagada. 

Rohelise kooli programmi Eesti koordinaator on alanud õppeaastal (2019/2020) Tartu loodusmaja, programmi juhib Eesti Looduskaitse Selts ning rahvusvaheliselt juhitakse programmi Taanis asuvast MTÜ-st Foundation for Environmental Education. Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Rohelise Kooli programmi koordineerimist Eestis toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Programmist täpsemalt saab lugeda Tartu loodusmaja kodulehelt https://www.tartuloodusmaja.ee/roheline-kool/


Lisainfo: 

Eeva Kirsipuu-Vadi
Rohelise Kooli programmi Eesti koordinaator
tel +372 5213881 e-mail: eeva.kirsipuu-vadi@tartuloodusmaja.ee
Tartu loodusmaja, Lille 10, Tartu 51010

https://www.facebook.com/tartuloodusmaja/