Tartu loodusmaja töörõõmuspetsialistid ootavad eriolukorra lõppu

Lenna ja Pähkel igatsevad oma loodusmaja kolleege, lapsi ja külastajaid

Eriolukorra tõttu on Tartu loodusmaja alates 14.03 klientidele ja külastajatele suletud. See tähendab, et kõik planeeritud üritused, laste sünnipäevad ja õppeprogrammid tühistati ning huviringide töö korraldati ümber ja viidi distantsõppele. Ka Tartu loodusmaja töötajad teevad kaugtööd, väldivad ettevaatusabinõuna sotsiaalseid kontakte ning püsivad kodus.

Igaüks annab enda panuse, et eriolukord oleks võimalik lõpetada nii pea kõik võimalik.  Praegune olukord ei mõjuta ainult inimeste elu, vaid ka meie lemmikloomade ja neljajalgsete sõprade elurütmi. Ka nemad on harjunud inimestega rohkem suhtlema.

Lenna ja Pähkel on Tartu loodusmajas praktiliselt üles kasvanud ning harjunud tavalisel töönädalal vähemalt pooltel päevadel oma peremeestega tööl kaasas käima. Nende peamised ülesanded on töötajate hommikune tervitamine, väikeste mängupauside nõudmine ja naeratuste väljameelitamine. Ka nemad on eriolukorra tõttu üle kuu aja kodus püsinud ning on tunda, et nad igatsevad tööle.

Tartu loodusmaja kollektiiv soovis ka omalt poolt näidata, et neljajalgsestest sõpradest tuntakse puudust ning neid tunnustati ametlikult töörõõmuspetsialisti ametinimetusega. Keerulisel ajal ei ole rõõmsaid ja südantsoojendavaid uudiseid kunagi liiga palju.

Neljajalgsete kolleegidega saab ka tööl päris palju nalja. Tänaseks teavad kõik töötajad, et toitu ei tohi kusagile ripakile jätta. Mis ripakil see ära ning isegi puhketoa uksele on kleebitud sõbralik meeldetuletus, et uks tuleks kinni hoida, muidu sööb Lenna laua peale ununenud küpsised ära.  Lenna teab, et snäkke võib leida ka kolleegide töölaudade juurest ja sellest on saanud ta ka loodusmajas enda teise ametinimetuse, milleks on “toidujäätmete koordinaator”. Õnneks suhtuvad kõik nendesse juhtumitesse ikkagi huumoriga ning hiljem on tore erinevate äparduste üle naerda. Pähkel on palju noorem ning alles õpib, mis krutskeid loodusmajas teha saab. Esmapilgul tundub, et tal on annet kapialuste pallide väljanuhkimise peale ning tulevikus võiks anda talle ka vastutusrikkama valdkonna – töörõõmuspetsialistide pallide hankimine.

Kui eriolukord läbi saab, ootavad Pähkel ja Lenna kõiki lapsi ja külastajaid taaskord loodusmajja. Maja on küll hetkel suletud, kuid teeme ettevalmistusi suveks, et kõikidele huvilistele vaatamiseks uusi näituseid ja mängulisi tegevusi pakkuda. Edasiste arengute ja tegevustega hoiame teid kursis kodulehe ja sotsiaalmeedia vahendusel.


Kui meie elurütm ühel hetkel normaliseerub, siis Tartu loodusmajal on taaskord suur rõõm pakkuda teile võimalust meeldejäävate sündmuste korraldamiseks. 

Meiega saab ühendust võtta telefoni (736 6120, 50 555 27) ja e-kirja teel (info@tartuloodusmaja.ee)


Hoiame üksteist ja kohtume peagi!