Laste sünnipäevad

Tartu loodusmaja laste sünnipäevaprogrammid pakuvad palju avastamisrõõmu ja üllatusi ning jäävad lastele pikaks ajaks meelde.

Kui otsite erilist ja meeldejäävat paika lapse sünnipäeva korraldamiseks, on loodusmaja õige valik. Meil on põnevad ja harivad sünnipäevaprogrammid lastele vanuses 4–15 aastat. Programmi läbiviimisel oleme paindlikud – arvestame sünnipäevalapse ning külaliste vanuse, huvide ja soovidega.

Sünnipäevi on võimalik pidada:

 • tööpäeviti algusega kell 17.30 – 20.00
 • nädalavahetustel algusega kell 11.30 – 14.00 ja 15.00 – 17.30

Peo kestus on 2,5 tundi. Sellest  juhendajaga sünnipäevaprogramm kestab 1,5 tundi, ülejäänud aeg on vaba mängu ja söömise aeg. Ettevalmistusi saab tulla tegema 15 minutit enne sünnipäeva algust. Peojärgseks koristuseks on aega samuti 15 minutit.

 • Sünnipäevaprogramm toimub eesti keeles.
 • Sünnipäevaseltskonna suurus on kuni 16 last ja kuni 4 täiskasvanud saatjat.
 • Sünnipäevapaketi hind on 180 eurot. (Eesti Lasterikaste Perede liidu Perekaardiga soodustus 15%) Tasuda saab kohapeal sularahas või kaardiga.
 • Toitlustamiseks saab kasutada loodusmaja kööki ja lauanõusid.
 • Hind sisaldab sünnipäevaprogrammi läbiviimist, ettevalmistatud peoruumi ning loodusmaja köögi, seadmete ja lauanõude kasutamist.
 • Hind ei sisalda toitlustust.

Suurema laste ja täiskasvanute arvu puhul küsi eraldi pakkumist syndmused@tartuloodusmaja.ee
Sünnipäeva päringuks on mugav kasutada allolevat vormi: 


Valikus on järgmised sünnipäevaprogrammid:

4-8 aastastele 

KALAD

Õpetlik, mänguline, kaasahaarav, üllatusterohke sünnipäevaprogramm  4–8 aastastele lastele.

lapse sünnipäev lapse sünnipäev

Kalade teemalise sünnipäevaprogrammi jooksul räägitakse veest, selle olemusest, olekutest, vajalikkusest, ning kasutusviisidest… Kalapüügimängus tutvutakse Eesti vetes elavate kalaliikide ja teiste vees elutsevate loomadega. Meisterdatakse värviline fantaasiakala. Programmi lõpus tehakse vikerkaarekatse ja püütakse lastega selle värvide järjekorda tabada. Lisaks külastatakse loodusmaja lemmikloomatuba ja talveaeda, vaadatakse üle sealsed loomad, kes vees elavad, uuritakse kilpkonni ja veeringlust.

METSLOOMAD

Õpetlik, mänguline, muljeterohke ja lõbus sünnipäevaprogramm  4–8 aastastele lastele.

lapse sünnipäev

Metsloomade sünnipäevaprogrammis räägitakse, mänguloomi kaasates, Eestis elavate metsloomade elust, olust, toitumisest ja käitumisviisidest. Uuritakse loomanahkasid, koljusid ja tegevusjälgi. Kuulatakse looma hääli, mängitakse, lauldakse, lustitakse ja meisterdatakse paberist loomi.

Lisaks käiakse loodusmaja loomatoas ja talveaias ning tutvutakse sealsete elanikega.

DINOSAURUSED I  

Õpetlik, mänguline, armas ja üllatusterohke sünnipäevaprogramm  4–7 aastastele lastele.

lapse sünnipäev

Dinosauruste sünnipäevapeol vaadatakse üheskoos, kes need sadu miljoneid aastaid tagasi elavad hiiglased olid. Kui suured ja väikesed nad olid, millised välja nägid ja mida sõid. Mängime osavusmängu ja hüppame dinosauruste jäljerajal. Õpitoas paneme vulkaanid purskama ja mõistatame miks dinosaurused välja surid. Lisaks tutvume loodusmajas elavate hiiglastega: Aafrika hiidtigu, Uus-Guinea hiid-raagritsikas ja suured Madagaskari sisiprussakad. Muidugi saab pai teha ka pehmele küülikule ja meriseale ning näha teisigi eksootilisi lemmikloomi.

DINOSAURUSED II

Õpetlik, mänguline, kaasahaarav ja võistluslik sünnipäevaprogramm 8–10 aastastele.

lapse sünnipäevlapse sünnipäev

Teema edasi andmiseks kasutatakse interaktiivset mängu Kahoot. Mäng sisaldab põnevaid küsimus, videosid ja pilte. Mängu käigus saab teada uusi ja huvitavaid fakte dinosauruste kohta.  Lisaks mängule toimub ka soolataignast fossiili meisterdamise. Iga laps saab ise taigna kokku segada ja fossiili luua.

Lisaks külastame loodusmaja lemmikloomatuba ja tutvume seal elavate eksootiliste loomadega.

 

9-16 aastastele 

ENERGILISED KOODIMURDJAD 

Õpetlik, hasartne, praktiline ja põnevusest pakatav sünnipäevaprogramm 10–15 aastastele lastele.

lapse sünnipäevlapse sünnipäev

Energia teemaline programm on üles ehitatud põgenemistoa meetodil ja koosneb viiest praktilisest „käed külge“ ülesandest. Osalejad jagunevad meeskondadeks. Iga grupp saab suure, koodiga lukustatud kasti. Koodi murdmiseks ja kasti avamiseks tuleb lahendada ülesanne. Õige lahendus avab järgmise kasti ja sealt edasi läbi uute ülesannete lahendamise saab aina väiksemaid kaste avada…

Mis on viimases kastis? Tule avasta!

Lisaks külastame loodusmaja lemmikloomatuba ja tutvume seal elavate eksootiliste lemmikutega.

 

LINDUDE TEEMALINE  PARGIMÄNG 9-16-aastastele lastele ja noortele

Pane proovile oma teadmised lindudest lõbusas meeskondlikus pargimängus, kus loevad kaardilugemise- ja orienteerumisoskus, koostöö, tähelepanu, nutikus ja kärmed jalad. Mäng viib osalejad seiklema loodusmaja mitmekesisesse parki, kuhu on peidetud kavalad lahendamist ootavad lindude teemalised ülesanded. Kas tunned tavalisemaid Eesti sulelisi? Aga nende laule? Kes on linnuriigi kõige-kõigemad?…. Mängus tulevad mõningased teadmised lindudest kasuks, kuid lõbusaks ajaveetmiseks ei pea osalejad sugugi olema ornitoloogid. Mäng on haarav ning täiesti jõukohane kõigile lastele, kes oskavad lugeda ja kirjutada (sobib alates 9. eluaastast).

Lisaks uurime lähemalt, mis teeb linnust linnu, miks linnud suudavad lennata, millised on lindude munad ning suled ja milliseid jälgi linnud loodusesse jätavad.

AARDEJAHT LOODUSMAJA PARGIS 9-16-aastastele lastele ja noortele

Lõbusas meeskondlikus pargimängus loevad kaardilugemise- ja orienteerumisoskus, koostöö, tähelepanu, nutikus ja kärmed jalad. Mäng viib osalejad seiklema loodusmaja mitmekesisesse parki, kus tuleb kaardi abil leida ja lahendada 9 nuputamisülesannet. Iga lahendus annab viite järgmise punkti leidmiseks. Viimases, 10. ülesandepunktis tuleb leida lõpplahendus kogu sünnipäevaseltskonnal üheskoos. Kuhu on peidetud kauaotsitud aare?

Ülesanded on seotud loodusmaja pargiga ning lahendamiseks tuleb kasutada oma silmi, kõrvu ning teravat mõistust. Mõningased teadmised loodusest on abiks, kuid ülesanded on jõukohased kõigile ega eelda süvahuvi looduse vastu.

Aardejaht on sobilik alates 9. eluaastast.

 

 

 


OLULINE TEADA!

 • Tartu loodusmajas ei kasutata ühekordseid nõusid.
 • Kasutada saab loodusmaja nõusid.
 • Peo lõpus tuleb kasutatud nõud ära pesta või panna nõudepesumasinasse.
 • Peoruum on avatud köögiga, kus on kõik vajalik toidu serveerimiseks olemas: tassid, taldrikud, kausid, vaagnad, kahvlid, noad, lusikad, kannud jpm.
 • Kasutamiseks on ka köögitehnika: ahi, pliit, nõudepesumasin, veekeedukann, külmkapp, mikrolaineahi.
 • Tekkinud jäätmed palume sorteerida liigiti: paber, pakend, olmejäätmed,  biolagunev/kompost.
 • Õpitubades kasutame korduvkasutatavaid ja loodussõbralikke materjale.
 • Kaasa võtta vahetusjalanõud.

Soovi korral saab alla laadida ja ise kujundada sünnipäevakutsed: