Tartu loodusmaja kutsub linnalooduse päeval kõiki kesklinna parki loodust uurima

Loodusfestivali linnalooduse päeval, 15. juunil kell 12-16 kutsub Tartu loodusmaja mobiilne infopunkt kõiki kesklinna parki töötubadesse osalema.

Tutvustamaks loodusmajas hiljuti avatud põnevat putukanäitust, on ka loodusmaja tegevused pühendatud putukatele ja nende elurikkusele. Putukad võivad küll olla meie igapäevaelus ehk isegi märkamatud, aga neil on ökosüsteemi toimimisel ja tervikuna hoidmisel elulise tähtsusega roll, mida kipume unustama ja alahindama. Üheskoos õpime märkama, uurima, hoolima ja nägema seoseid. Väiksesed loodusesõbrad saavad loodusmaja telgis taaskasutatavatest materjalidest meisterdada sääskede peletamiseks omaenda sääsepilli.

Loodusmaja töötajad jagavad infot jäätmete liigiti kogumise kohta ning huvilised saavad oma teadmised proovile panna sorteerimismängus. Samuti jagame nippe, kuidas jäätmete teket üldse vähendada ning tutvustame alternatiivseid ja keskkonnasõbralikke valikuid.
Tartu loodusmaja mobiilse infopunkti tegevuste kohta saad lugeda meie kodulehelt.

 

Üritus kuulub sel aastal juba viiendat korda toimuva Loodusfestivali programmi. Loodusfestivali eemärgiks on innustada inimesi märkama ja väärtustama loodust nii maal kui ka linnakeskkonnas. Tänavuse festivali fookuses on loodusvaatlused ja loodusvaatluste maraton. Rohkem infot toimuvate ürituste kohta leiad Loodusfestivali kodulehelt. Loodusfestivali suurtoetajad on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu linn ja Keskkonnaamet.

 

 

Tartu loodusmaja mobiilse infopunkti tegevusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Keskkonnainvesteeringute Keskus

Tartu loodusmaja