Loodusmaja perepäev ootab uudistama tundlate, suiste ja tiibade kirjut maailma

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
13.08.2020

Loodusmaja perepäev ootab uudistama tundlate, suiste ja tiibade kirjut maailma

******

Tartu loodusmaja jätkab kevadel pooleli jäänud traditsiooniliste perepäevadega, mis õpetavad nii lastele kui täiskasvanutele nippe keskkonnasäästlikumaks eluks ja tutvustavad erinevate loodusnähtuste, aastaaegade ja pühadega seotud tegevusi. Sel laupäeval 15. augustil on teemaks “Putukate kirju maailm” – lapsi ootavad putukad nii peidetuna pargis, mikrosoobi all laboris kui ka paberina meisterdustöötoas. Järgmised perepäevad on plaanitud sügisesse, toimudes korra kuus.

Perepäeval uuritakse koos laste ja vanematega, mis teeb putukast putuka – kui palju jalgu, tiibu ja silmi peaks ühel õigel putukal olema ja miks tal neid kõiki vaja on. Arutatakse, mis roll putukatel meie looduses on ja miks nende ärakadumine teeks elu meie planeedil võimatuks. Pargis saab lahendada otsimismängu “Peidus putukad”, mille jooksul saavad selgeks kõik juba tuttavad, aga ka uued veidrad putukanimed; saalis asub suur putukalabor, kus saab mikroskoobi ja luubiga uurida putukate tillukest sisemaailma ja meisterdustöökojas saab endale koju kaasa kleepida-värvida ühe triibulise mesilase. Lisaks on tervel hommikupoolikul võimalik loodusmaja loomatoas uudistada ja toita erinevaid lemmikloomi hiidtigudest vöötoravani, talveaias saab tutvuda troopiliste taimede ja kilpkonnadega. Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

Tartu loodusmaja kolmas perepäev toimub 15.augustil kell 10:00-13:00. Üritusega võib liituda terve hommikupooliku jooksul ja tegevused on hajutatud terve maja ja pargiala peale. Osalustasu 2 eurot.
Perehommikute toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Sündmuse lisainfo Tartu loodusmaja kodulehel ja Facebookis. Soovitatav on etteregistreerimine kodulehel.

 

Lisainfo:
Tiina Lilleleht
Perepäevade projektijuht
tiina.lilleleht@tartuloodusmaja.ee
5334 1013