Perepäev “Putukate kirju maailm” 15.08.2020

Igakuistel Tartu loodusmaja perehommikutel avastame väikeste ja suurtega erinevate loodusnähtuste, aastaaegade ja tähtpäevade võlu. Koos meisterdatakse, mängitakse ja tutvutakse loodusmaja taimede ja loomadega. Tule veeda koos perega lõbus ja hariv päev!

Tartu loodusmaja perepäev “Putukate kirju maailm” toimub 15. augustil kell 10.00 – 13.00. Tegevustega saab jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Perepäeval uurime koos mis teeb putukast putuka – kui palju jalgu, tiibu ja silmi peaks ühel õigel putukal olema ja miks tal neid kõiki vaja on. Räägime, mida kasulikku putukad meie looduses teevad ja miks nende ärakadumine teeks elu meie planeedil võimatuks. Pargis saab lahendada otsimismängu “Peidus putukad”, mille jooksul saavad selgeks kõik veidrad putukanimed; saalis asub suur putukalabor, kus saab mikroskoobi ja luubiga uurida putukate tillukest sisemaailma ja meisterdustöökojas saab endale koju kaasa kleepida-värvida ühe triibulise mesilase. Lisaks saab terve hommikupooliku loomatoas uudistada ja toita erinevaid lemmikloomi hiidtigudest vöötoravani, talveaias saab tutvuda troopiliste taimede ja kilpkonnadega.

Oodatud on suuremad ja väikesemad lapsed koos vanemate, vanavanemate ja õdede-vendadega.

 

Soovitame osalejatel võimalusel etteregistreeruda SIIN, et saaksime paremini enda ürituse tegevusi ja osalejate arvu planeerida.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis

Osalustasu 2 eurot.

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

 

perepäev putukad