Energy Advice õpilasvõistluse esimene väljakutse on avalik

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
7.10.2019

Energy Advice õpilasvõistluse esimene väljakutse on avalik

****

Täna algas Energy Advice õpilasvõistluse esimene voor. Energiaväljakutse võttis vastu kokku 70 võistkonda erinevatest Eesti koolidest ning 187 Läti koolidest. Registreeritud võistkondadega võeti otse ühendust ning esimene ülesanne saadeti kõikidele e-kirja teel. Võistluse esimene voor toimub vahemikus 7.10 – 15.11.2019 ning finaalvõistlus AHHAA keskuses 24.-25.01.2020. Võistluse võitnud meeskonna liikmed saavad igaüks auhinnaks elektritõukeratta.

Septembri keskel kutsusid Tartu loodusmaja ja Kurzeme Demokeskus Eesti ja Läti koolinoori ja nende juhendajaid osalema rahvusvahelisel õpilasvõistlusel. Võistlemiseks tuli koolides kokku panna 2-3 liikmeline võistkond, leida endale juhendajaks üks õpetaja ning täita registreerimisvorm. 

Projekti Eesti koordinaatori Katrin Juhansoni sõnul on õpilasvõistluse põhieesmärgiks on tõsta 6.-9.klassi koolinoorte keskkonnaalast teadlikkust ja tutvustada neile erinevaid võimalusi, kuidas oma igapäevaelus energiat säästvamaid ja nutikamaid valikuid teha. Võistkondadele saadetakse esimeses voorus 5 väljakutset ning nad peavad lahendama erinevaid ülesandeid, mis tuleb enda meeskonnaga ära lahendada võistluse reeglites kirjeldatud kuupäevadeks.

Esimesest riiklikust voorust edasipääsejad kutsutakse osa võtma rahvusvahelisest finaalvoorust, Eesti ja Läti edasipääsenud meeskonnad kohtuvad Tartus AHHAA keskuses, Finaalvõistluse ülesannete püstitused on ingliskeelsed ja võistlusele kaasatakse tõlgid, et finalistid saaksid muretult enda teadmiste rakendamisele keskenduda. 

*****

Lisainfo “Energy Advice” projekti ja projekti tegevuste kohta >>
Energy Advice projekti Facebooki leht >>
#energyadvice


Lisainfo:
Katrin Juhanson 

projekti koordinaator
+372 50 555 27