Huvikooli uudised 29.apill-12.mai

Juba sellel kolmapäeval, 1.mail tähistame Kevadpüha. Mõned soovitused kevadpüha ja sellele eelneva öö, volbriöö tegevustest leiad meie teadetetahvlilt.


Suure hooga on käima läinud Kasvades oma toiduga III viktoriin, kust saab osa võtta kogu pere. Viktoriin kestab kuni 18.maini, mil tähistatakse  rahvusvahelist taimede lummuse päeva Viktoriini tulemused avaldame rahvusvahelisel mesilaste päeval, 20.mail.


Laupäeval, 4.mail ootame kõiki loodusmajakaid koos perega talgudele. Huvikooli õpilaste juhatajaks on meie huvijuht Liisgren Pärnsalu (liisgren.parnsalu@tartuloodusmaja.ee), kes saadab peagi täpsema info huvikooli õpilaste ja lapsevanemate tööde ja tegemiste kohta Stuudiumi sõnumitesse.


Järgmisel kolmapäeval, 8.mail tähistame koos Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi, Põllumajandus- ja Toiduameti, Eesti Maaülikooli ja Seiklushundiga Rahvusvahelist taimetervise päeva.

Seekord toimub selle päeva raames orienteerumine, erinevad töötoad ning taimede lummuse päeva tähistamiseks ka VÄIKE TAIMELAAT. Seega, kui sul on kodus üle mõni taim, kellele soovid uue kodu anda, aga ise sellega tegelemiseks jaksu ei ole, siis too see julgelt loodusmajja! Lisa taimele liigi- või sordinimi, kasvataja (oma) nimi ning soovitused uuele omanikule. Kuna tegu on heategevusliku sündmusega, siis kogu saadud tulu läheb talveaia taimede elutingimuste parandamiseks.

Taimetervise päeva sündmused on osalejatele tasuta, v.a. orienteerumine, kus tuleb sümboolse tasu eest soetada punktide registreerimisseade. Huvikooli õpilastele on loodusmaja õpilaspileti ettenäitamisel see TASUTA!


Neljapäeval, 9.mail kell 18:15 koguneb taaskord huvikooli keskkonnatöörühm, et vaadata üle keskkonnaaruande küsimustik ning muljetada, kuidas on vahepealsed sündmused möödunud. Kontakt: Rohelise kooli keskkonnatöörühma juht, Liisgren Pärnsalu (liisgren.parnsalu@tartuloodusmaja.ee)