Üleminekuõhtu “Elav raamatukogu” 21.11.2018

Seekordne üleminekuõhtu “Elav raamatukogu” pakub võimaluse kohtuda erinevate säästva arengu alade ekspertidega, kes jagavad õhtu jooksul oma praktilisi teadmisi ja kogemusi!

Aeg: 21. november 2018 kell 19:00-21:00
Asukoht: Tartu loodusmaja saal

Elav Raamatukogu tähendab seda, et kutsume külla erinevate oskuste ja teadmistega inimesed – elavad raamatud. Ürituse alguses ”Raamatud” tutvustavad enda sisu (ala) ning mille kohta saavad nende käest ”lugejad” ehk ürituse osalejad küsimusi küsida. Raamatud on paigutatud ümber saali ning lugejad võivad neid ürituse jooksul lugeda ehk küsida küsimusi, nõu ja soovitusi. Oma ala eksperdid jagavad teadmisi teemadest nagu aiandus, säästlik tarbimine, permakultuur, taaskasutus, restaureerimine jms.

Eesmärk on vahetada praktilisi teadmisi ja kogemusi, mis aitavad tartlastel elada säästlikumat eluviisi.

Ürituse elavad raamatud:

– Jalgrattad – Henry Timusk
– Kanade pidamine linnas – Ilmar Part
– Linnaaiandus – Avo Rosenvald
– Permakultuur – Rea Sepping
– Toitumine – Anna Suvi
– Teadlik tarbimine – Jaanus Välja
– Vee säästimine – Peep Tobreluts
– Tekstiil – Maya Helena

 

Üritust korraldab Tartu loodusmaja koostöös Elav Tartu Liikumisega ning toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Üleminekuõhtute sarja üritused on tasuta.

Lisainfo ka Facebooki ürituse all.

***

Elav Tartu on kodanikeliikumise võrgustik, mis ühendab inimesi, kes on teadlikud sellest, et elava ja jätkusuutliku linna loomine on kodanike enda kätes. Tartu Loodusmaja ja Elav Tartu Liikumise korraldusgrupp korraldavad 2018. aastal Üleminekuõhtute sarja – iga kuu kolmandal kolmapäeval toimuvad üritused kutsuvad kokku inimesi, kes on huvitatud sellest, kuidas saame ise linnas säästlikumalt toimida. Algatus on inspireeritud ülemaailmsest liikumisest ‘’Towns in transition’’ – www.transitionnetwork.org