PRESSITEADE: Tartu loodusmajas meisterdatakse koos perega õidepuhkevaid kaarte

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
13.02.2019

Tartu loodusmajas meisterdatakse koos perega õidepuhkevaid kaarte

*********

Sel pühapäeval 17.veebruaril kell 11-14 toimub Tartu loodusmajas teine traditsiooniline perepäev, mis õpetab nii lastele kui ka täiskasvanutele nippe keskkonnasäästlikuks elus. Perehommiku seekordseks teemaks on paber – valmistame koos seemnepaberit ja meisterdame sellest kaarte ning räägime taustaks ka paberitootmise suhetest keskkonnaga.

Paberivalmistamine on väga vana ja põnev protsess ning juba tuleval pühapäeval on võimalik seda proovida ka Tartu loodusmajas – ja tegemisel pole mitte lihtsalt paber, vaid lausa selline, millest mulda pistes kasvavad välja lilled! Alati on tore leida postkastist kaart kallilt sõbralt või sugulaselt, eriti kui see on käsitsi hoole ja armastusega ise tehtud. Veelgi toredam on aga kaart, mille saab hiljem näiteks lillepotti või õue peenrasse istutada ning kust kasvavad välja päris lilled – nii on võimalik sünnipäevalapsele isegi siis lilli saata, kui sind ise kohal pole.

Perepäevade projektijuhi Marilin Eessalu sõnul võivad sünnipäeva ja sõbrapäeva kaardid tekitada ka vastandlikke tundeid – õnnitluskaardiga edastatakse küll häid soove ja õnne, ent enamuse ajast jäävad need peale ühekordset lugemist sahtlipõhja tolmu koguma, vahel lausa mitmekümneks aastaks. Halvimal juhul lõpetavad need kohe prügikastis, muutudes ühekordselt tarbitavaks esemeks. Paberitoodete ja postkaartide peale kulub maailmas meeletu kogus paberit – kuidas seda kõike teha säästlikumalt, nii enda kui ka looduse jaoks, saab kuulata ja proovida perehommikul. Räägime paberi keskkonnamõjust ja lisaks seemnepaberile avastame ka vanapaberi erinevaid kasutusvõimalusi nägusate kaartide loomisel.

Perehommiku õpitoas loodud seemnepaberist ja taaskasutatud materjalidest kaarte saab seejärel saata hiliseks sõbrapäevatervituseks või lihtsalt selleks, et kevadeootust rõõmsaks muuta!

Paberimeisterdamise töötoast osavõtmiseks on osalustasu 3€, terve perega osavõtmisel on perepilet 10€.

Lisaks on võimalik külastada loomatuba, talveaeda ning vaadata uusi põnevaid näitusi.
Saalis on vaatamiseks Tartu loodusmaja huvikooli laste loomekonkursi tööd „Elurikkus Tartu loodusmajas” ning fuajees on just ülespanemisel uus näitus “Kakud”.

Ajakava ja lisainfo Tartu loodusmaja kodulehel www.tartuloodusmaja.ee või sündmuse Facebooki ürituse alt.
Üritustele oodatud eelkõige lastega pered, aga ka kõik teised, kes soovivad oma igapäevaelu keskkonnasõbralikumaks muuta.

Perehommikute toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

 

Keskkonnainvesteeringute KeskusTartu loodusmaja

 

 

 

 

 

 

Lisainfo:

Katrin Juhanson
Tartu loodusmaja infojuht
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee
50 555 27

Pressiteate koostas:
Liina Vakrööm
keskkonnainfospetsialist
info@tartuloodusmaja.ee

****
Tartu loodusmaja – teeviit looduse juurde
****
www.tartuloodusmaja.ee
www.facebook.com/tartuloodusmaja
#tartuloodusmaja #teeviitloodusejuurde #peregaloodusmajas