Tartu loodusmaja seenenäitus ootab sel nädalal mükomaane külla

Tartu loodusmajas avati eile, 13.septembril iga-aastane traditsiooniline seenenäitus, mis sel aastal kannab nime “Mükomaania”. Tutvuda saab võimalikult erinevate Eesti seentega nii näitusel kui ka mikroskoobi all, näitus on avatud reedeni.

Seenehooaeg on hoogsalt käimas ja loodusmaja paneb taas neljal sügispäeval saali imetlemiseks ja tutvumiseks välja valiku Tartumaa metsade, niitude, parkide ja lodude seentest. Teisipäeva hommikul on avamisel väljas vähemalt 150 liiki seeni, tavapärastest söödavatest kukeseentest kuni veidrate “surnud mehe sõrmedeni” ning mürgistest kärbseseentest söödamatute limakuteni.

Huvilised saavad taas meelde tuletada, millised seened kuidas ja mis otstarbeks sobivad. Saab teada, keda tasub süüa ja keda mitte, kellega on hea lõnga värvida ja kellel on looduses muu oluline roll. Väikeses seenelaboris on võimalik suurendusvahendite abiga sügavamale sukelduda – näiteks teha tutvust seeneniidistiku ja „seeneussidega“. Loodusmaja pargiski tähistatakse kohalikud seened ja oodatakse põnevusega, kes pargi vähemalt 30 seeneliigist end viljakehade näol ilmutab.

Lisaks käivad juhendatud külastustel Tartu linna ja maakonna lasteaiarühmad, kes tutvuvad Eesti levinuimate seentega, nende rolliga looduses, täidavad töölehti ja uurivad seenemaailma mikroskoobi all.

Näitus on avatud Tartu loodusmaja saalis 14.–17.09.2020 kell 10-18.
Pilet 2€/3€, koolieelikutele tasuta.

Lisainfo Tartu loodusmaja kodulehel ja Facebooki ürituses.