Loomad talvel õpituba Tartu raekojaplatsil Valguskülas 4.01.2019

Ka selle aasta esimeseks advendiks seab end Tartu raekojaplatsil sisse hubastest klaaspaviljonidest koosnev Valgusküla, mis soojendab tartlaste südameid ning pakub tegevusi väikestele ja suurtele terve jõuluaja jooksul.

Ka Tartu loodusmaja elanikud ehk loodusmajakad tunnevad end jõuludele kohaselt helklevas meeleolus olevat ning on oma loodus- ja keskkonnahariduslike töötubadega sel aastal Valguskülas programmis esindatud:

1) Töötuba „Vahva jäätmete sorteerimismäng toimub 14.12 kell 17.30 – 19.00. Õpime ja kordame üle jäätmete sorteerimise põhitõed, ning samuti jagame nõuandeid ja nippe jäätmete vähendamiseks koduses majapidamises.

 

Töötuba “Jäätmete sorteerimine”

2) Töötuba „Piparkoogi lahkamine“ toimub 23.12 kell 17.30 – 19.00. Kas oled mõelnud, mis on päriselt piparkoogi sees ning kust on pärit need koostisained? Miks piparkoogid ometi nii maitsvad on? Pane oma meeled tööle meeleolukas kokanduslikus töötoas.

Töötuba “Piparkoogi lahkamine”

 

3) Töötuba „Loomad talvel“ 4.01 kell 17.30 – 19.00.  Uurime, kuidas elavad talvel loomad. Kas tunned ära, milline on meie rahvuslooma kasukas? Aga tema jäljed lumel? Proovile saab panna oma teadmised ka aasta lindude ja loomade äratundmisel.

Töötuba “Loomad talvel”

 

Tartu loodusmaja poolt Valguslinnas läbiviidavad töötoad on kõik hariva laadiga ning õpetavad märkama, mis meie ümber looduses ja keskkonnas toimub. Töötubade tegevused pakuvad avastamisrõõmu ja mõtteainet igale vanusegrupile.