Taimeterviseteemaline joonistuskonkurss kooliõpilastele

Kuulutame välja kooliõpilaste joonistuskonkursi „Taimetervise inspektori põnev töö“, kuhu ootame laste ja noorte pilte taimetervise inspektori tegemistest.

  • Osalema on oodatud õpilased vanuses 7–19 eluaastat.
  • Töid saab konkursile saata 23. veebruarist kuni 20. märtsini 2023.
  • Konkursi tööde hulgast valitud parimad joonistused avaldatakse 2023. a mais ilmuva taimetervise töövihiku illustratsioonidena.

Joonistuskonkursi eesmärk on innustada koolilapsi ja -noori mõtlema taimetervisest. See on hea võimalus lõimida keskkonnateemasid kunstiõpetusega. Taimede tervist ohustavad nii kliimasoojenemine kui ka üha hoogustuv kaubavahetus ja reisimine. Kliima soojenedes tekivad taimekahjustajatele uued soodsad elupaigad ning kaupade ja reisijatega võivad taimekahjustajad liikuda uutesse piirkondadesse. Igas riigis on taimetervise inspektorid just need inimesed, kes annavad oma panuse uute taimekahjustajate varajase avastamise ja leviku peatamiseks. Olles teadlik saab igaüks anda oma panuse taimede tervise heaks!

Kujutle ennast taimetervise inspektori rollis järgmistes olukordades – mida teeb taimetervise inspektor reisil, kartulipõllul, aianduskeskuses, metsas või näiteks laboris? Kõik teemad on inspiratsiooniks pikemalt lahtiseletatud võistluse kodulehel.

Konkurssi korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandus- ja Toiduamet ning Maaelu Teadmuskeskus koostöös Tartu Loodusmajaga.

  • LISAINFO (tingimused, teemad ja tööde esitamine) on leitav võistluse kodulehel.
  • Lisaküsimuste puhul võtke ühendust e-posti aadressil joonistuskonkurss@agri.ee.

taimetervise joonistuskonkurss