Seikluslikud ja kaasahaaravad laste õuesünnipäevad

Nüüdsest on võimalik pidada “iga ilma matk-piknik-sünnipäeva” Tartu loodusmaja pargialal või koos retkejuhiga Tartu lähiümbruse loodusradadel!

****

Meie sünnipäevaprogrammide juhid on välja töötanud, seikluslikud, haaravad ja arendavad õuessünnipäevade programmid lastele ja noortele vanuses 4-16 aastat. Värske õhk, aktiivne liikumine, lõbusad mängud, piknikutoit ning võib olla ka vihmatiba rõõmsal ninal – nendest komponentidest sünnib üks teistmoodi, kuid kauaks ajaks meeldejääv sünnipäev!

PARGISÜNNIPÄEV

Tartu loodusmaja pargisünnipäeva programmiks saab valida kolme teema vahel: Linnud, Eesti metsloomad ning Matka ABC. Lisaks põhiprogrammile lisab juhendaja sünnipäevaprogrammi ka eakohaseid mänge ja tegevusi – paneme proovile meeskonnatöö oskused ja leidlikkuse.

Lindude programm: Räägime enimlevinud lindudest, mis on lindude ränne ja kes on meil pesitsevad paigalinnud, kes on rändlinnud, mis on osaline ränne, pesitsusrahu, jne. Jalutame pargis binoklitega ringi ning määrame abivahenditega sealt silma jäävaid linnuliike.

Metsloomade programm: Räägime Eesti metsades elavatest loomadest, nende tegevusjälgedest ja eluviisidest, vaatame ja katsume loomade nahkasid, sarvesid. Uurime, kes endast milliseid jälgi või väljaheiteid maha jätab ja palju muud põnevat.

Matka ABC: Juhendajal on kaasas matkatarvete kott, mille sisu ta noortele näitab ja tutvustab! Uuritakse kompassi ja kaarti, räägitakse, kuidas ja kus matkata, mida on oluline matkale kaasa võtta ning mida tuleks matkal olles teada ja jälgida.

RETK

Õuesünnipäev saab toimuda ka retkena Tartu lähedal looduses (Emajõe kallastel, Toomemäel, Ihaste parkmetsas, Tähtvere dendropargis või ERMi ja Raadimõisa lähistel). 

Retke käigus uurime ümbruskonna loodust, puid, taimi, seeni, räägime ümbruses elavatest loomadest, lindudest ja taimedest. Juhendajal on kaasas matkatarvete kott, mille sisu ta noortele näitab ja tutvustab! Uuritakse kompassi ja kaarti, räägitakse, kuidas ja kus matkata, mida on oluline matkale kaasa võtta ning mida tuleks matkal olles teada ja jälgida.

Söömine toimub sobival piknikuplatsil, kus mängitakse erinevaid mänge ja  vestetakse seiklusjutte. 

Mängud ja tegevused valib juhendaja vastavalt vanusegrupile, et need oleksid kõigile külalistele ea- ja jõukohased. 

Ideaalne sünnipäev noorele metsahundile, kes matkamisest unistab!


Sünnipäevi on võimalik pidada:

 • tööpäeviti algusega kell 17.30 – 20.00
 • nädalavahetustel algusega kell 11.30 – 14.00 ja 15.00 – 17.30

Õue sünnipäeva kestus 2,5 h ning maksumus 150 eurot.
Sünnipäevaseltskonna suurus on kuni 16 last ja kuni 4 täiskasvanud saatjat.

 • Hind sisaldab sünnipäevaprogrammi läbiviimist, hind ei sisalda toitlustust.
 • Sünnipäevaprogramm toimub eesti keeles.


Või saada e-kiri: syndmused@tartuloodusmaja.ee 


Vajalik lisainfo:

 • Õuesünnipäevale tulles peaks toit olema ettevalmistatud nii, et seda poleks vaja hakata lõikama või serveerima. Näiteks võiks iga sünnipäevalise jaoks olla paberisse mähitud võileib, puhtaks pestud puuvili, saiake, tassi-või pulgakook vms.
 • Kasutada võiks võimalikult vähe nõusid, ühekordsete nõude kasutamine ei ole Tartu loodusmaja üritustel lubatud.
 • Toidu toetamiseks/serveerimiseks on pargis võimalik kasutada lauda, kuid toole istumiseks ei ole – istuda saab mattide ja muru peal. Retke puhul peab lähtuma raja võimalustest!
 • Sünnipäevakutsele oleks soovituslik märkida, et iga külaline võiks kaasa võtta oma veepudeli ning selga peaks panema ilmastikukindlad, soojad riided.
 • Õues mängides püüame tegevusi läbi viia võimalikult hajutatult ja hoida soovituslikku distantsi, seda eriti laste vahel, kes ei viibi igapäevaselt samades ruumides kodus, lasteaias või koolis.
 • Loodusmaja siseruume külastades soovitame tungivalt kasutada näomaske, soovi korral võib neid kaitsemeetmena kanda ka õues viibides.
 • Sünnipäevale palume tulla täiesti tervena ning ilma haigusnähtudeta!

WC kasutamise võimalus on olemas Tartu loodusmaja pargialal toimuva sünnipäeva korral. Retke puhul peab lähtuma raja võimalustest!

laste sünnipäeva programm