Sügistalvised seikluslikud laste õuesünnipäevad

Nüüdsest on võimalik pidada “iga ilma matk-piknik-sünnipäeva” Tartu loodusmaja pargialal või koos retkejuhiga Tartu lähiümbruse loodusradadel!

Kuna tervishoidlik olukord on sel talvel keeruline ning siseruumides peetavaid koosviibimisi on soovitatud võimalikult vähe korraldada, siis tuleb Tartu loodusmaja meie maja väikestele sõpradele vastu ja hakkame korraldama õues toimuvaid sünnipäevi aastaringselt.

Meie sünnipäevaprogrammide juhid on välja töötanud uue, seiklusliku, haarava ja arendava õues toimuva sünnipäeva lastele ja noortele vanuses 4-16 aastat. Värske õhk, aktiivne liikumine, lõbusad mängud, piknikutoit ning võib olla ka vihmatiba rõõmsal ninal – nendest komponentidest sünnib üks teistmoodi, kuid kauaks ajaks meeldejääv sünnipäev!
Sünnipäevaprogramm toimub mõnusal piknikuplatsil, kus mängime erinevaid mänge, laulame lõkkelaule, vestame seiklusjutte, uurime ümbruskonna loodust, räägime ümbruses elavatest loomadest ja taimedest ning soovi korral korraldame ka aardejahi.

Mängud ja tegevused valib juhendaja vastavalt vanusegrupile, et need oleksid kõigile külalistele eakohased ja arendavad. Samuti saab retkejuht soovi korral tutvustada matkamise erinevaid külgi – paneme läbi mängude ja ülesannete meeskonnatöö proovile, vaatame, mis kuulub ühe õige matkaselli seljakoti sisusse ja kuidas metsas eriti osavalt telki lahti pakkida. Ideaalne sünnipäev noorele metsahundile, kes matkamisest unistab!

Õuesünnipäev saab toimuda kas Tartu loodusmaja pargis või retkena Tartu looduses (Emajõe kallastel, Toomemäel, Ihaste parkmetsas, Tähtvere dendropargis või ERMi ja Raadimõisa lähistel). Täpsemad kokkulepped vastavalt soovile, huvidele ja vanusele. Programmi läbiviimisel oleme paindlikud ja aitame kokku panna sünnipäevalapsele just sobiva peo.

Tulge terve perega seiklema ja oma kodukoha loodust avastama – õues on iga ilmaga mõnus!


Sünnipäevi on võimalik pidada:

 • tööpäeviti algusega kell 17.30 – 20.00
 • nädalavahetustel algusega kell 11.30 – 14.00 ja 15.00 – 17.30

Õue sünnipäeva kestus 2,5 h ning maksumus 150 eurot.
Maksimaalne grupi suurus ühe juhendajaga on 20 inimest.

 • Hind sisaldab sünnipäevaprogrammi läbiviimist, hind ei sisalda toitlustust.
 • Sünnipäevaprogramm toimub eesti keeles.

Tellimiseks saada meile e-kiri: syndmused@tartuloodusmaja.ee


Vajalik lisainfo:

 • Õuesünnipäevale tulles peaks toit olema ettevalmistatud nii, et seda poleks vaja hakata lõikama või serveerima. Näiteks võiks iga sünnipäevalise jaoks olla paberisse mähitud võileib, puhtaks pestud puuvili, saiake vms. Kasutada võiks võimalikult vähe nõusid, ühekordsete nõude kasutamine ei ole Tartu loodusmaja üritustel lubatud.
 • Soovi korral pakub programmijuht sünnipäevalistele kuuma teed ning kasutada saab loodusmaja poolt metallist matkatopse.
 • Sünnipäevakutsele oleks soovituslik märkida, et iga külaline võiks kaasa võtta oma veepudeli ning selga peaks panema ilmastikukindlad, soojad riided.
 • WC kasutamise võimalus on olemas Tartu loodusmaja pargialal toimuva sünnipäeva korral, kuid viirusohu tõttu käime võimalusel majas sees ühekaupa ja lühiajaliselt.
 • Õues mängides püüame tegevusi läbi viia võimalikult hajutatult ja hoida soovituslikku distantsi, seda eriti laste vahel, kes ei viibi igapäevaselt samades ruumides kodus, lasteaias või koolis.
 • Loodusmaja siseruume külastades soovitame tungivalt kasutada näomaske, soovi korral võib neid kaitsemeetmena kanda ka õues viibides.
 • Sünnipäevale palume tulla täiesti tervena ning ilma haigusnähtudeta!

laste sünnipäeva programm