Spunki esimesed jõulud Tartu loodusmajas

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
7.12.2018

Spunki esimesed jõulud Tartu loodusmajas

Tartu loodusmajas toimub HOMME, 8.12.2018 kell 11.00 – 14.00 traditsiooniline heategevuslik jõululaat. Erilist tähelepanu saavad sellel päeval loomatoa elanikud ning kõikidel loomasõpradel on võimalik nendega lähemalt tutvust teha. Laadale on oodatud kõik käsitöö ja looduse huvilised. Tegevusi jagub kogu perele ning igas vanuses lastele. Tartu loodusmaja loomatoa uusima elaniku vöötorav Spunki jaoks on need esimesed jõulud uues kodus.

Jõulud on läbi aegade olnud tähtis püha ka loomade jaoks. Metsloomadele ja -lindudele viiakse jõulude eel metsa heina ja muud maiustamist, mõnel pool on isegi tavaks ehtida keset metsa jõulupuu. Jõuluõhtul viiakse loomadele lauta leiba, et neile sel viisil häid pühi soovida. Tartu loodusmaja avaldab igal aastal enda heategevusliku jõululaada korraldamisega tänu loomatoa elanikele ning laada müügist saadud tulu läheb loomade söögi- ja ravikulude katteks.

Väga paljud inimesed jätkuvalt ei tea, et Tartu loodusmajas on üks eriline tuba, kuhu on end sisse seadnud terve seltskond äärmiselt omanäolisi ja eriskummalisi tegelasi. Üle 20 liigi, kelle seas on nii karvaseid, karvutuid kui sulelisi. Kui nimetada mõned, siis Tartu loodusmaja loomatoas elavad raagritsikad, tuhatjalad, deegud, lembelinnud, Mehhiko tömpsuu, kääbushamster jne. Kõige uuem elanik on üliväle ja sale Siberi vöötorav Spunk, kelle lemmikspordiala on oma uhkes puuris ringijooksmine.

„Spunk jõudis meie juurde 2018. aasta suvel küllaltki segastel asjaoludel. Nagu paljud teised meie maja loomad, saabus ka tema meile küllaltki ootamatult,“ räägib Tartu loodusmaja loomatoa perenaine Aire Orula. Ta lisab, et täpsed andmed, miks vöötorav ära anti meil tegelikult puuduvad. Aga meil kõigil on hea meel, et ta siin endale turvalise kodu leidis ning lastele ja külastajatele palju rõõmu pakub.

Tartu loodusmajas on loomad väga olulisel kohal, kuna koos nendega on meie maja õpikeskkond palju terviklikum ning mitmekülgsem. Loomatuba annab võimaluse huviringi lastel loomadega suhelda ning nende eest hoolitseda. Selle kaudu õpivad lapsed loomi austama ja väärtustama. Kui oskame märgata igat elusolendit meie ümber, siis oskame neid ka paremini hoida.

HOMME on Tartu loodusmaja loomatuba (mis igapäevaselt on tavakülastajale suletud) kõigile huvilistele avatud. Kohal on ka loomatoa perenaised isiklikult, kes oskavad vastata kõigile loomade hingeelu puudutavatele küsimustele. Kindlasti peaksid tulema kõik need, kes parasjagu kodus arutavad, millist lemmiklooma võiks endale võtta.

Rohkem loomade lugusid ning lisainformatsiooni heategevusliku jõululaada kohta leiab Tartu loodusmaja kodulehelt www.tartuloodusmaja.ee või Facebooki lehelt ürituste alt.

 

Lisainfo:

Katrin Juhanson
Tartu loodusmaja infojuht
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee
50 555 27

Tartu loodusmaja – teeviit looduse juurde

www.tartuloodusmaja.ee
www.facebook.com/tartuloodusmaja