Seminar “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused”

Festivalikorraldajad kogunevad loodusmajja arutama keskkonnasõbralike ürituste korraldamise üle

Reedel, 5. oktoobril Tartu loodusmajas toimuv seminar “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” toob kokku erinevate festivalide korraldajad. Tartu loodusmaja tutvustab keskkonnasõbralike ürituste korraldamise juhendit ja arutletakse võimaluste üle, kuidas üht sündmust korraldada väiksema keskkonnamõjuga. Lisaks Tartu loodusmajale jagavad oma kogemusi Viljandi Pärimusmuusika Festival, I Land Sound, Surfilaager ning Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestival.

Pärastlõunane sessioon on pühendatud erinevate teenusepakkujate ja toodete tutvustamisele. Seminari korraldaja Eeva Kirsipuu-Vadi sõnab:”Kui väiksemate sündmuste puhul on keskkonnasõbralikke valikuid korraldajal suhteliselt lihtne teha, siis suurtel festivalidel on olulisel kohal teenusepakkujad. Seminarile oma tooteid ja teenuseid tutvustama tulevate ettevõtete valik on lai – alates Topsiringist kuni pillirookõrteni.”

Seminar toimub Eesti-Läti koostööprojekti “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” toel, mille sisuks oligi uurida ja katsetada, milliseid rohelisi valikuid saab ürituste korraldamisel teha. Tartu loodusmaja osales 2018. a. Õpilaste teadusfestivali korraldamises ja aitas peakorraldajal, Eesti Teadusagentuuril silmas pidada just keskkonnaaspekte ja teha senisest keskkonnasõbralikumaid valikuid – alates väiksema heitnormiga busside tellimisest, mahetoidu eelistamisest kuni töötubade ja teadlikkust tõstvate tegevusteni. Eesti Roheline Liikumine toetas aga kahel aastal Viljandi Pärimusmuusika Festivali teavitustegevustega rohelisest energiast, jäätmete vähendamisest ja õigesti sorteerimisest.

“Samuti – nii seminaril osalejatel kui ka kõigil teistel loodusmaja külastajatel on võimalus loodusmaja fuajees vaadata Eesti-Läti koostööprojekti raames valminud näitust “Hoia paradiisi, kus elame” – vaatluse all on meie ja meie tehtavate valikute mõju keskkonnale,”lisab Kirsipuu-Vadi. Digitaalne küsimustik aitab endale anda hinnangut ja näha võimalusi teistsuguste valikute tegemiseks, näituse üheks osaks olev liitreaalsus viib aga vaatama-kuulama Läti ja Eesti tuntud inimeste keskkonnaalaseid mõtteid.

Seminari ajakava on võimalik vaadata SIIT.

Seminari läbiviimist toetab Eesti-Läti koostööprogramm ja SA KIK.

Lisainfo: Eeva Kirsipuu-Vadi, tel 5213881, Tartu loodusmaja

 

Teate edastas: Katrin Juhanson