Seminar “Biomajandus koolitundidesse” õpetajatele 25.05.2023

Millest tehakse biopõhiseid tooteid? Millest on tehtud sinu riided? Kas oled mõelnud, et sinu T-särk on reisinud ilmselt rohkem kui sina ise? Mida tegelikult tähendab Luigemärk mõnel tootel? Kas biomajandus on midagi uut või on see tegelikult juba täna meie igapäevaelu märkamatu osa?

Tartu loodusmaja kutsub keskkonnahariduse huvilisi, eriti keskmiste kooliastmete õpetajaid 25.mail biomajanduse teemalisele seminarile, kus avatakse biomajanduse mõiste taga peituvat lõputute võimaluste maailma ja näiteid teema tutvustamiseks koolitundides. Seminaril tutvustatakse uut vabavaralist vastvalminud interaktiivset telefonimängu Mission BioHero.

Lisaks avame seminaril lihtsas keeles biomajanduse põhimõtted ja proovime ise läbi mõned praktilised biomajandusest inspireeritud katsed, mida koos õpilastega teha. Seminari lõpus on võimalus heita pilk Tartu loodusmaja verivärskele tekstiilide tootmist ja keskkonnamõju käsitlevale näitusele “Kapist välja – riided ihu ja ilma vahel” ja osaleda peale seminari näituse ametlikul avamisel.

Seminar on tasuta, kohtade arv on piiratud!

SEMINARI AJAKAVA:
14.00 – 14.10 Avasõnad
14.10 – 14.30 AllThings.BioPRO projekti lühitutvustus. Merit Tatar, Balti Uuringute Instituut
14.30 – 15.00 Mis on biomajandus – ressursid, tehnoloogiad ja tark tarbimine?
15.00 – 15.45 Arvutimängu ja mobiilirakenduse tutvustus. Mängu kasutamine koolitundides, õpetajate käsiraamat
15:45-16:00 Kohvipaus
16.00-17.00 Õpitoad: praktilised näited koolitundi
17.00-17.30 Tartu loodusmaja näituse “Kapist välja – riided ihu ja ilma vahel” lühitutvustus
18.00 Näituse “Kapist välja – riided ihu ja ilma vahel” ametlik avamine


Osalemiseks täida registreerimisvorm >>

Registreerimistähtaeg on 19.05.2023

Väljastpoolt Tartut tulijatele on võimalik kompenseerida ühistranspordi piletite maksumus. Sellekohase märke saab teha registreerimisvormile.


Mängust

Mission BioHero (tõlge: Ökokangelase väljakutsed) on keskkonnahariduslik interaktiivne mäng, kus Maa päästmiseks tuleb lahendada elulisi ülesandeid, muuta üks tavaline linn puhtaks ja jätkusuutlikuks linnaks, osaleda viktoriinidel jne, lisaks annavad erioskused erinevaid võimeid ja lisapunkte. Mäng keskendub neljale põhiteemale – toidupakendid, mood ja tekstiil, igapäevased valikud tarbijana ning tuleviku karjäärivõimaluses seoses üha areneva biomajandusega.

Mission BioHero’t saavad mängida kõik, kellel on mobiiltelefon ja kes on vanemad kui 12-aastased. Mäng on ingliskeelne, mängu tutvustamiseks välja antud õpetajate käsiraamat tõlgitakse eesti keelde. Mänguga koos on valminud ka mobiilirakendus Label BioHero, mille abil on võimalik skaneerida erinevaid tootesiltidel olevaid keskkonnamärgiseid ja saada teavet biopõhise/ biolaguneva toote kohta. Rakendus keskendub biopõhistele toodetele (v.a toit ja energia) nt biopõhisest plastist valmistatud pakendid või orgaanilisest puuvillast valmistatud tekstiil.

Huvilistel on võimalik mobiilimäng ja nutirakendus juba praegu enda telefoni laadida ning sellega eelnevalt tutvuda.

Allalaadimise lingid:

 

 

 

 

 

 

Lisainfo:

Maris Mägi

Tartu loodusmaja koolitusjuht

(+372) 5152 884

maris.magi@tartuloodusmaja.ee

 

Lisainfo projekti ja partnerite kohta: www.allthings.bio/about-allthingsbiopro

all things bio