Raamatuesitlus: Valdur Mikita “Eesti looduse kannatuste aastad” 12.12.2018 kell 19:00

Kolmapäeval, 12.12.2018 kell 19.00 toimub Tartu loodusmajas Valdur Mikita uue raamatu “Eesti looduse kannatuste aastad” esitlus.

***

“Eesti looduse kannatuse aastad” on ühe põlvkonna manifest Eesti metsale. Loodan, et nii süngetes toonides ei ole enam tulevikus vaja Eesti loodusest kirjutada. Eestis on rikkumata metsi alles 2%, rikkumata soid umbes 5%. XX sajand hävitas Eesti looduse.

Mis põhjustas sellise katastroofi, mida me praegu rahvana sügavalt läbi elame? Eestlasi iseloomustab teiste XX sajandil peetud sõdade kõrval kolm isemoodi sõda: soodesõda, fosforiidisõda ja metsasõda. Need ütlevad ilmselt midagi olulist ka eestlaste ilmavaate ja elutunnetuse kohta. Lisaks oleme vähem kui saja aasta jooksul kaotanud (või kohe kaotamas) kolm eestlasi maarahvaks vorminud identiteeti: rannarahva, talurahva ja metsarahva oma.

See raamat on läänemeresoomlase viimane karje uue maailmakorra künnisel. Minu meelest peaksime tegema kahte asja – säilitama indiaanlase väärikuse ja minema oma kavatsustes lõpuni. Mis kavatsused need täpsemalt on, sellele küsimusele otsime raamatus vastust.

Isutekitajaks võid kuulata Vikerhommiku intervjuud autoriga värske raamatu teemadel siin.

 

Kohal on raamatu autor Valdur Mikita, kelle käest on ka võimalik soodsama hinnaga uus raamat soetada.

 

Vestlusringist osavõtt tasuta.

Liitu sündmusega ka Facebookis