Näitus ja heategevuskontsert toovad Tartu loodusmajja Amazonase Huni Kuin’ide hõimu

Tartu loodusmaja

PRESSITEADE

01.10.2019

Näitus ja heategevuskontsert toovad Tartu loodusmajja Amazonase Huni Kuin’ide hõimu

********

Tartu loodusmajas saab alates 1.oktoobrist tutvuda Brasiilia Amazonase vihmametsas elava Huni Kuin`ide hõimu elukeskkonda tutvustava näitusega ning lisaks toimub heategevuskontsert, mille piletiostuga saavad kuulajad toetada hõimu endale maavalduse ostmisel.

Huni Kuin’ide põlisrahva igapäevaelu tutvustavad fotod, käsitööesemed ja annavad vaatajatele aimu meie jaoks eksootilisest argipäevast ja elu-olust, mis on samaaegselt nii ürgselt elujõuline kui ka kaasaegselt õrn.

Lisaks näitusele toimub 9. oktoobril kell 19 heategevuslik õhtu Huni Kuin´ide hõimu toetamiseks. Kontserdil on ainulaadne võimalus kohtuda Huni Kuin’ide hõimu esindaja Txana Banega, kes viib oma traditsiooniliste laulude ja lugudega rännakule otse vihmametsa südamesse. Temaga liitub pärimuslaulik Triinu Taul, kes samuti erinevate põlisrahvaste muusikast ja Eesti regilauludest inspiratsiooni ammutab.

Kontserdi eesmärgiks on abistada hõimul koguda raha maa ostuks Amazonase vihmametsas, et  säilitada sealsete põlishõimude kultuuri ja eluviisi. Brasiilia 2018. aasta presidendivalimiste tulemusena on sealne poliitika väga tugevalt muutunud ning põlishõimud on järjest ohustatumas seisus, samuti on veelgi intensiivistunud metsade raiumine. Meid ühendab sealsete põlisrahvastega soov ja vajadus alal hoida vihmametsi. Heategevuskontserdilt saadud tuluga abistatakse Huni Kuin’idel nende põlispiirkonnas Brasiilias, Acre osariigis, Jordao munitsipaalalas maavalduse ostmist. Kohapeal on olemas ka annetuskast, kuhu saab teha täiendavaid toetusi Huni Kuinidele. Üritust korraldab MTÜ Living Gaia Estonia.

Näitus on avatud Tartu loodusmajas 1.10. – 27.10.2019
Külastuspäevad L 5.10 kell 11-15 ja E 21.10 kell 15-18
, lisaaegu täpsustada infotelefonil 736 6120.
Näitusekülastus majapiletiga 2€/3€

9. oktoobri heategevusõhtu pileteid saab osta eelmüügist 8.oktoobrini ja kontserdipäeval kohapeal.

Lisainfo:

Anneli Ehlvest, Tartu loodusmaja näituste koordinaator, 53442160
Liivo Juul, MTÜ Living Gaia Estonia, 5555 8813
Tartu loodusmaja kodulehel: https://www.tartuloodusmaja.ee/sundmus/amazonase-hoimu-huni-kuinide-naitus-01-27-10-2019/

Pressiteate edastas:

Liina Vakrööm
infospetsialist


Tartu loodusmaja

Lille 10, Tartu
736 6120
info@tartuloodusmaja.ee