Märgalaviljeluse toodete näitus 25.01.-28.03.23

Tartu loodusmajas saab aasta alguses näha näitust, mis tutvustab märgalaviljelust ja sellest saadavaid tooteid.

Baltimaades on kokku ligi 21 000 km 2 turbaalasid, mis on suurimad süsiniku sidujad maismaal. Enam kui poolte turbaalade olukord on kuivendusel põhineva metsanduse, turbakaevandamise ja põllumajanduse tõttu halvenenud. Kuivendamise tagajärjel on varem süsinikku sidunud turbaaladest saanud hoopiski heite tekitajad, kuna turba lagunedes tekib suurtes kogustes kasvuhoonegaase. Üks võimalus rikutud turbaalasid kasutada ja kliimasõbralikumaks muuta on märgalaviljelus. Märgalaviljeluse saadusi saab kasutada näiteks kütteks, ehitusmaterjalina, loomasöödana, inimeste toiduks ja raviks (marjad, ravimteed) jne. Kui Eestis on märgalaviljelus veel vähelevinud, siis Saksamaal kogub see üha hoogu. Väljapanek annab ülevaate mõningatest märgalaviljelusega tegelevate ettevõtjate toodetest.

Näitus “Märgalaviljeluse võimalused” 25.01- 28.03 E-R 10:00-18:00
Tartu loodusmaja, Lille 10

Pilet: täispilet 3€/ sooduspilet 2€

 

Näitus on koostatud projekti „Märgalaviljelus Baltimaades“ raames, mille projekti toetab Euroopa Kliimainitsiatiiv. Projekti juhtpartner on Michael Succowi Sihtasutus Saksamaal, partneriteks Leedu Looduse Fond ja Eestimaa Looduse Fond.

Vaata lisa: https://elfond.ee/teoksil/margalad/margalaviljelus-baltimaades

24. jaanuaril kell 18 toimus näituse avamine ja loodusõhtu “Märgalaviljeluse võimalused”. Teemat avab SA Eestimaa Looduse Fondi märgalade programmi juht ja sootaastamise ning märgalaviljeluse projektide eestvedaja Jüri-Ott Salm. Kõik huvilised on oodatud, loodusõhtu on tasuta.

Loodusõhtu üritus Facebookis

 

märgalaviljelus

märgalaviljelus