MAFF loodusfilmiõhtu: “Tšiili Araukaaria” ja “Sisaliku seadused” 12.02.2019

Teisipäeval, 12. veebruaril 2019 kell 18.00 leiab  Tartu loodusmajas aset selle aasta kolmas MAFF loodusfilmiõhtu. Kavas on kaks filmi, esimene neist kõneleb Lõuna-Andides kasvavate põlispuude, Tšiili araukaariate lugu. Õhtu teiseks etteasteks on kaasahaarav teadusfilm maailma kõige tähtsamatest sisalikest – anoolidest.

 

TŠIILI ARAUKAARIA / ARAUCARIA ARAUCANA

Režissöör Rémi Rappe, Santiago Serrano (Prantsusmaa), 51 min.

Festivali kiituskiri kategoorias „Inimene ja loodus“

 

See on Lõuna-Andides kasvava aastatuhandepuu, Tšiili araukaaria, lugu. Need puud on kasvanud seal juba 200 miljonit aastat. Araukaariaga on tihedalt seotud sealne pehuenche rahvas. See isoleeritud kogukond on sajandeid säilinud tänu araukaariale. Aga täiuslik harmoonia inimese ja looduse vahel sai häiritud Hispaania konkistadooride sissetungi, territoriaalsete konfliktide, metsaraie ning tulekahjude tõttu.

Film on prantsuse keeles, eestikeelsed subtiitrid. 

Lisainfo ja treiler

 

 

SISALIKU SEADUSED / LAWS OF THE LIZARD

Režissöör Neil Losin, Nate Dappen (USA), 51. min

Festivali kiituskiri kategoorias „Inimene ja loodus“

 

Kui teadlased esitavad tähtsaid küsimusi looduse reeglite kohta, otsivad nad tihti vastuseid üsna ebatõenäoliste olendite juurest – sisalikelt nimega anoolid. Kaks filmitegijat suunduvad aastasele uurimisretkele, et tuua meie ette anoolide, maailma kõige tähtsamate sisalike üllatav lugu. Suurepärane teadusfilm, kus keerukad teadmised ühe loomarühma evolutsioonist tuuakse vaatajateni kasutades tempokat pildikeelt, põnevaid katseid ja kaasahaaravat teemakäsitlust. Filmi vaadates tundub ühtviisi põnev nii uuritav loomarühm kui ka teadlaste töö nende uurimisel.

Film on inglise keeles, eestikeelsed subtiitrid.

Lisainfo ja treiler

 

 

Liitu sündmusega ka Facebooki lehel.

 

Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid).

Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.