MAFF loodusfilmiõhtu: “Iidne mets” 26.02.2019

Teisipäeval, 26. veebruaril 2019 kell 18.00 toimub Tartu loodusmajas järjekordne MAFF loodusfilmiõhtu. Omanäoline loodusfilm viib vaataja ligi pooleteisetunnisele meditatiivsele rännakule meie lähinaabrite leedukate põlislaande, säilitamaks teadmist ja taju, kuidas metsas on kõik omavahel seotud.

 

IIDNE METS / THE ANCIENT WOODS

Režissöör Mindaugas Survila (Leedu), 86 min  

 

Žürii eriauhind lummava metsakogemuse eest kategoorias „Loodus“

 

Lummav teos on filmitud ühes viimases puutumatus põlislaanes Leedus. “Iidses metsas” ajalised piirid haihtuvad. Poeetiline ja ebatüüpiline loodusfilm viib vaatajad lõputule rännakule – metsatihnikutest hundikoobasteni, üles must-toonekure pesasse ja siis alla sügavale veealusesse metsa, jõudes lõpuks tagasi metsaserval elavate inimesteni. Filmis puuduvad kommentaarid, kaamerasse on püütud maagilised hetked ja ehedad, peaaegu kombatavad metsahelid.

Imeilus ja meditatiivne film omas rütmis kulgeva metsaeluga. Suurepärane helitaust annab aimu kaadritagusest metsaelust. Näeme paljude metsaelanike omavahelisi suhteid ja sidemeid must-toonekure nokamassaažist ning nende poegade konnaeinest hiirte ja sääskedeni…

Filmi tekst on inglise keeles, eestikeelsed subtiitrid. 

 

Lisainfo ja treiler.

 

Liitu sündmusega ka Facebooki lehel.

 

 

Pilet: 4 eurot ja 2 eurot (õpilased, üliõpilased, õpetajad, pensionärid).

Tartu Loodusmaja õpilastele tasuta.