Looduspühapäeva hommik putukatega 12.11

12. novembril kell 12:00 – 14:30 ootame kooliealisi lapsi Looduspühapäevahommikule Tartu loodusmajja. Juhendajaks on bioloog ja loodusharija Leif-August Kirs.

Uudishimu ümbritseva maailma vastu on lapseks olemise pärisosa. Kivi alt avastatud olend on lummav kõigis oma iseärasustes…või siis hirmujudinaid tekitav! Olenemata reaktsioonist kivialusele elanikule, on kõik loodushuvilised lapsed oodatud osa võtma looduspühapäevast Tartu loodusmajas.

Kampa võtame erinevad eksootilist päritolu elusad putukad. Uurime nende välimust, eluviise ja käitumist, kuid mis kõige peamine: kõikidel soovijatel on võimalus kogeda putukatega ka lähedast kontakti!

Putukate uurimine on väga praktiline tegevus. Lisaks putukavaatlusele sirutame jalgu ka loodusmaja õuealal ning nokitseme tubases rahus mikroskoobi taga. Selle jooksul õpime tundma ka vee- ja mullaputukaid, ning saame teada nende olulistest rollidest ka meie eludes.

Elu ümbritseb meid igal pool ja meie teede ristumine kellegi teise omaga on igapäevane – looduspühapäeval kogetu ja õpitu pakub argielus kindlasti palju äratundmisrõõmu.

Suurema osa ajast veedame tubastes tingimustes, kuid käime ka lühikesel uurimis- ja mänguretkel ka loodusmaja õuealal. Seega välisjalanõude ja jope valikul peab arvestama selle päeva ilmaga. Retkelt naastes joome sooja teed ja kinnitame keha küpsiste ja puuviljadega.

Liitu üritusega Facebookis sündmuses

 

Osavõtutasu: 15 € (tasuda saab kohapeal)

Palume end eelneval registreerida SIIN

Üritus on mõeldud lastele vanuses 6-15. Lapsevanema kohalviibimine pole vajalik, kuid on vajadusel võimalik.