Loodusfotovõistluse Vereta Jaht 2019 auhinnatud tööd jõuavad loodusmaja seintele

Tartu loodusmajas saab tänasest nautida Vereta Jaht 2019 fotonäitust, mis toob vaatajani Eesti metsloomade kirju elu ja ka aasta looma tegutsemise. Näitus on avatud veebruari lõpuni.

Loodusfotovõistlus Vereta Jaht on igal aastal ühel kindlal nädalavahetusel toimuv fotojaht, mille eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

22. loodusfotovõistlus Vereta Jaht toimus 17.– 19. mail 2019 Viljandimaal ja temaatiliseks jahiloomaks oli traditsiooniliselt aasta loom – seekord siis kobras. Aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Saakloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk ja kährik.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul oli Vereta Jahi saak muljetavaldav. „Esindatud on nii imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed kui ka putukad – ning erinevalt mõnest aastast, kui jahiloom end üldse ei näita või vähemalt ühelgi pildil ei figureeri, poseerib kobras seekord mitmel ülesvõttel.”

Vereta jahil osales pea 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad.  Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valis iga osaleja välja kuni kümme parimat võtet. Nende seast selekteeris žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, mis jõudsid näitusele. Võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast.

Loodusfotovõistlust „Vereta Jaht“ korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.

Näitust on loodusmajas avatud 27.01 – 29.02.2020
E-R 9-18 (täpsustada külastusvõimalust enne tulekut tel. 736 6120);
Külastuspäev L 1. veebruaril kell 11-15

Näituse külastus majapiletiga 3€/2€.

Lisainfo:
Anneli Ehlvest
anneli.ehlvest@tartuloodusmaja.ee
Tartu loodusmaja näituste koordinaator