Üleminekuõhtu lisaüritus: “Keskkonnasõbralik koristamine” 22.11.2018

Üleminekuõhtu lisaürituse teemaks on “Keskkonnasõbralik koristamine ehk kuidas hoida kodu ja loodus samaaegselt puhas?”

Kui kasutate kodus erinevaid puhastustooteid, võib tulemuseks olla lühiajaliselt kõrge kemikaalide tase toaõhus, kemikaalide tase võib olla isegi kõrgem kui saastatud linnade välisõhus. Paljudes puhastustoodetes sisalduvad kemikaalid on söövitava toimega, võivad ärritada nahka ja hingamisteid  ning põhjustada allergiaid. Mürgistuskeskuste andmetel on enamik juhtumitest, kus inimesed on kokku puutunud ohtlike kemikaalidega või saanud mürgistuse, seotud puhastustoodetega. Ägeda mürgistuse juhtumid puudutavad sageli alla kuueaastaseid lapsi, kes on neid kogemata alla neelanud või ümber ajanud  (Allikas: www.thinkbefore.eu).

Kas sa sooviksid täpsemalt teada, kuidas teha keskkonna- ja tervisesõbralikumaid valikuid?
Tule seminarile!

*************

Aeg: 22. november 2018 kell 19:00-21:00
Asukoht: Tartu loodusmaja (Lille 10) saalis
Facebooki üritus

Seminari teoreetilises osas räägib Maaülikooli õppejõud ja endine Mayeri tööstuse arendaja Peeter Laurson millised on pesuvahendite kasutamisega seotud kõige levinumad müüdid. Samuti sellest mida tuleks poes tooteid valides jälgida. Loengule järgneb praktiline osa, milles loodussõbralikud koristajad jagavad häid nippe ja näpunäiteid, kuidas endale kodus ise puhastusvahendeid valmistada.

 

***

Üritust korraldab Tartu loodusmaja koostöös Elav Tartu Liikumisega ning õhtut toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Üritus on tasuta!

***

Elav Tartu on kodanikeliikumise võrgustik, mis ühendab inimesi, kes on teadlikud sellest, et elava ja jätkusuutliku linna loomine on kodanike enda kätes. Tartu Loodusmaja ja Elav Tartu Liikumise korraldusgrupp korraldavad 2018. aastal Üleminekuõhtute sarja Tartu Loodusmajas, Lille 10. Iga kuu kolmandal kolmapäeval toimuvad üritused kutsuvad kokku inimesi, kes on huvitatud sellest, kuidas saame ise linnas säästlikumalt toimida.