Keskkonnahariduse koolitus “Nähtavad ja nähtamatud võrgustikud” 01.02.19

Eesti Keskkonnahariduse Ühingu eestvedamisel toimub Tartu loodusmajas keskkonnahariduse koolituspäev “Nähtavad ja nähtamatud võrgustikud”. Selle käigus avastame Tartu loodusmajaga seotud tehno-, mängu-, seene-, toidu- ja suhtevõrgustikke.

Miks on võrgustikud olulised? Sest võrgustikud on ökosüsteemide toimimise aluseks. Ökoloogia on teadus organismide ja keskkonna vahelistest suhetest. Üha olulisem on märgata, kuidas vahest näiliselt eraldatud asjad on tegelikult omavahel seotud ja seda teinekord hoopis põimunumalt, kui oskaksime oodatagi. Kui õpime väärtustama seoseid, näeme ühtäkki palju suuremat pilti ning kasvab imetlus ja aukartus toimivate võrgustike ees.

Koolituspäeva käigus heidavad osalejad pilgu Tartu loodusmaja “kõhtu” ja saavad teada, kuidas toimub kohalik aine- ja energiaringlus. Meie maja juhataja annab sissevaate loodusmaja suhte- ja koostöövõrgustikesse. Päeva teises pooles saavad osalejad valida töötubade vahel, mis toovad fookusesse mängu-, seene-, ja toiduvõrgustiku:

  • Töötuba “Mänguvõrgustik: kuidas me õpime mängides?”
    Mängime õpetlikke keskkonnamänge lasteaia- ja algklassilastele.
    Ülle Kaasik (ringijuhendaja, loominguspets)
  • Töötuba “Seenevõrgustik: seened mitte ainult söögiks”
    Praktilisi töid seente mõistmiseks.
    Anneli Ehlvest (programmijuhendaja, seenespets)
  • Töötuba “Toiduvõrgustik: piparkoogi lahkamine – juurdlust toimetavad asjatundjad”
    Tutvume loodusmaja talveaias kasvavate taimedega, mis kuuluvad piparkoogi koosseisu. Käsitleme õiglase kaubanduse, mahe- ja tavatoodete erinevusi.
    Aire Orula (ringijuhendaja, lahkamisspets)

Tartu loodusmaja sees ja selle ümber leidub suhteid, mis teevad selle paiga eriliseks nii inimestele kui ka elusloodusele – loodusmaja pakub elupaika taimedele ja loomadele, putukatele ja bakteritele; jagab teadmisi neile, kes soovivad rohkem teada saada ning pakub tervislikku tööpaika neile, kellel on õnne siin toimetada.

Koolituse kohad on selleks korraks täis saanud, järjekorda saab ennast panna kirjutades aadressil ekhyhing@gmail.com.
Koolituse päevakava: https://www.keskkonnaharidus.ee/keskkonnahariduse-koolitus-nahtavad-ja-nahtamatud-vorgustikud/. 

Targu loodusmaja toimetab võrgustikuna edasi ja kõigil soovijatel on võimalus sellest omal viisil osa saada!