„Kasvades oma toiduga“ kutsub tähistama Maa päeva toiduteemalise viktoriiniga

Foto: Evelin Lumi


Eesti Maaülikooli Mahekeskus
Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
22.04.2022


„Kasvades oma toiduga“ kutsub tähistama Maa päeva toiduteemalise viktoriiniga

****

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi projekt „Kasvades oma toiduga“ kutsub tähistama Maa päeva ja osalema viktoriinil. Eesti Maaülikooli Mahekeskuse ja Tartu loodusmaja koordineeritava Rohelise kooli programmi viktoriiniga pööratakse tähelepanu toidu ja toidu kasvatamisega seotud teemadele. 

****

Endale toidu kasvatamine mahepõllunduse põhimõtete järgi aitab vähendada sõltuvust imporditavast toidust, suurendada elurikkust, väärtustada kohalikke taimesorte ja kõigele lisaks mõista, kuidas toimib looduse ainering. „Toidu kasvatamine, kasvõi aknalaual maitsetaimede külvamine, aitab meil ka looduses toimuvatest protsessidest paremini aru saada. Need teadmised ja oskused mõjutavad positiivselt muutlikus maailmas hakkama saamist ja õpetavad hindama toidu väärtust,“ rääkis Eesti Maaülikooli Mahekeskuse juhataja ja projekti „Kasvades oma toiduga“ juht Elen Peetsmann.

Küsimustele saab vastata Tartu loodusmaja kodulehel 12. maini 2022 aadressil https://www.tartuloodusmaja.ee/toidu-viktoriin-2022/. Vastama on oodatud kõik huvilised sõltumata nende eelteadmistest ja vanusest. Viktoriin sobib omal käel vastamiseks alates 5. klassist. Parima tulemuse saanute vahel loositakse välja hariduslikke materjale ja kõhtu paitavaid mahetooteid.

Tartu loodusmajas on õpilaste poolt ise toidutaimede kasvatamisel ja sellest protsessist õppimisel pikk ajalugu. Tegeletud on seemnete kogumisest jääkide kompostimiseni, põimides tegevusse ka elurikkuse tundmaõppimist. „Loodusmaja kogemus ütleb, et mängulised viktoriinid aitavad kaasa huvi tekitamisele ning annavad osalejatele uusi teadmisi,“ lisas Tartu loodusmaja projektijuht ja Rohelise kooli programmi Eesti koordinaator Eeva Kirsipuu-Vadi. 

„Kasvades oma toiduga“ kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Projekti eesmärgiks on suurendada laste ja perede teadlikkust toidu kasvatamisest. Tegevused toetavad Tartu ja Lõuna-Eesti lasteaedade ja koolide juurde aedade rajamist ning soodustavad Tartu kogukonnaaedade võrgustiku loomist. Projekti viivad ellu Eesti Maaülikooli Mahekeskus ja Tartu loodusmaja koordineeritav Rohelise kooli programm.

Projekti Facebooki leht: https://www.facebook.com/kasvadesomatoiduga
Projekti koduleht: https://tartu2024.ee/kasvadesomatoiduga 

Uudise illustreerimiseks võib kasutada fotot (autor: Evelin Lumi): https://drive.google.com/drive/folders/1Z3bsI0bjuE54ruIlxeKPSArOHUhkJw0s 


Lisainfo:
 

Elen Peetsmann
“Kasvades oma toiduga” projektijuht
Eesti Maaülikooli Mahekeskus
elen.peetsmann@emu.ee
tel. 5304 4003