Karlova perepäeva tegevused Tartu loodusmajas 18.05.2019

Karlova perepäeval toimub perehommik ka Tartu loodusmajas, hommikupoolikul leiavad aset meisterdamised, putukaorienteerumine ja loodusvaatlused pargis.

Kus? Tartu loodusmajas (Lille 10)
Millal? 18.05.2019 kell 12 – 16

****************
Selle aasta Karlova perepäevale annab Tartu loodusmaja hoogu juurde mitmete vahvate tegevustega. Kuna maikuu on traditsiooniliselt looduskaitsekuu ning tänavuse aasta teema on “igaühe loodushoid”, siis keskendume laupäeval elurikkuse märkamisele. Tartu loodusmajas toimuvad meisterdamised ning orienteerumisretk koos loodusvaatlustega loodusmaja pargis. Külastajatele on avatud ka Tartu loodusmaja liigirikas talveaed ning loomatuba. Karlova pered saavad oma teadmised proovile panna harivas ja lõbusas jäätmesorteerimise mängus. Jagame nõuandeid ja nippe, kuidas jäätmete teket üldse vähendada.

Väikesed ja suured loodusvaatlejad saavad meisterdada endale loodusvaatluse abivahendiks binokli ning minna orienteerumisretkele loodusmaja parki, et leida üles kõik pisikesed (aga väga tähtsad!) mutukad, kes soojade ilmadega taas ärganud on. Korjame erinevaid taimi ning pressime nendega mustreid ise tehtud lapsesõbraliku voolimismassi peale.

 

Vaata ka Karlova päevade raames toimuva Perepäeva kava ja uuri, milliseid esinejaid ja meisterdusi veel laadal näha saab.

Liitu sündmusega ka Facebookis

 

Tule veeda mõnus hommik kogu perega!
Tartu loodusmaja külastamine ning tegevustes osalemine tasuta.

 

Looduskaitsekuu sündmusi toetab Keskkonnaamet.
Perehommikute toimumist ning säästvale tarbimisele ja taaskasutusele suunatud teavitustegevusi ja õpitubasid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalesid perepäeval?
Jaga enda vahvaid pilte ja emotsioone Instagramis #tartuloodusmaja #peregaloodusmajas