Jõulutöötoad ootavad talvekuul meelehead valmistama!

Loodusmaja köök avab jõulukuul kolmel korral oma uksed ja kutsub üheskoos avalikesse töötubadesse head-paremat valmistama! Olgu see siis iseendale pühadeaja preemiaks või kellelegi teisele sussi sisse pistmiseks – loodusmaja päkapikud aitavad valmistada keskkonnahoidlikke, loodussõbralikke ja suussulavaid kingitusi.

Võta sõber kaasa ja häälesta end ühe hubase nikerdamisõhtuga pühadelainele! Kindlasti saad õhtu jooksul uusi oskusi ja teadmisi, kuidas ise hiljem kodus taolisi kingitusi samuti jõuluvana kinkekotti valmistada.

 

  • PIPARKOOGILABOR

30.11 kell 18.00-19.30 (12 osalejat)

Jõulune piparkookide valmistamise töötuba koos ekskursiooniga talveaia roheluses.

Kas oled mõelnud, mis on päriselt piparkoogi sees ning kust on need koostisained pärit? Miks piparkoogid ometi nii maitsvad on? Pane oma meeled tööle meeleolukas kokanduslikus õpitoas. Õpitoa esimeses pooles tutvustatakse kõiki piparkoogi sees kasutatavaid vürtse ja muid komponente. Oma silmaga saab näha loodusmaja talveaias kasvavat pipart, vanilli, kardemoni, ingverit ja muid eksootilisi toidu- ja tarbetaimi. Uurime mikroskoobiga, paneme proovile haistmismeele ning räägime maitsete toimest kehale. Õpitoa teises pooles küpsetame juba ettetehtud taignast kohapeal maitsvad piparkoogid ja kaunistame need lustakalt looduslikult värvitud glasuuriga.

Maksumus: 28 eurot osaleja kohta.

 

  • LOODUSKOSMEETIKA

05.12 kell 18.00-19.30 (12 osalejat)

Valmistame mõnusalt lõhnava ja looduslike koostisosadega kreemi, koorija ja huulepalsami.

Õpitoa eesmärgiks on näidata, et tegelikult ei ole tervislike ja toitvate kehahooldustoodete valmistamiseks vaja keerulisi koostisosi. Töötuba on üles ehitatud põhimõttel, et kasutatakse vahendeid ja koostisosi, mis enamasti on juba kodus olemas või mida soovi korral on võimalik hõlpsasti hankida. Räägime kosmeetikatoodete mõjust meie nahale, tervisele ning keskkonnale, puudutades ka jäätmete teemat. Jagame nõuandeid, kust parimaid looduskosmeetika koostisosi hankida ning millele tuleks neid valides tähelepanu pöörata. Kõik töötoas osalejad saavad kaasa väikese retseptilehe, mille abil proovitud tooteid ka edaspidi hõlpsasti valmistada.

Maksumus: 28 eurot osaleja kohta.

 

  • TERVISLIKUD TRÜHVLID

13.12 kell 18.00-19.30 (12 osalejat)

Valmistame jõuluse maiuspala mahetoorainest, kas siis endale või sõbrale kingiks.

Töötoas “Tervislikud trühvlid” valmistatakse mahedast, kohalikust ja fair trade toorainest trühvleid. Näiteks kasutakse jõhvikaid, kirsse, goji marju, pähkleid, kakaod, kaneeli, marjajahusid jmt, magusaineks on datlid, vedel mesi või agaavisiirup. Valmis palle veeretakse mooniseemnetes või kookoshelvestes. Lisaks kujundatakse taaskasutatud materjalidest karbid.

Maksumus: 28 eurot osaleja kohta.

 

REGISTREERI END SIIN: https://forms.gle/bmT7KnDtZCbYRBcD6

Registreerimise töötuppa kinnitab ettemaks. Saadame teile enne õpitoa toimumist makseinfo teie sisestatud e-posti aadressile.

Töötuba toimub eeldusel, et grupp on täitunud.

 

Lisainfo:

Kristiina Tomasson
Sündmuste koordinaator
(+372) 56264629
kristiina.tomasson@tartuloodusmaja.ee