H20 külastusmäng: Kliimamuutustest lihtsalt ja loogiliselt

Kas Maa soojenemise tõttu pingviinide eluala laieneks või väheneks? Millised liigid on kliimamuutuste tõttu Eestist kadunud või hoopis võõrliigina sisserännanud? Milline on keskkonnasõbralik linn? Need on vaid mõned küsimused, mille abil H20 külastusmäng keerulise kliimamuutuste teema lastele ja täiskasvanutele arusaadavamaks teeb ning millele mänguhoos tuleb vastused leida. 

Mängus avatakse selle kompleksse mõiste erinevaid tahke lastele arusaadavate näidete varal. Külastajad saavad teada kliimamuutuste põhjused, mõju elurikkusele ja inimkonnale, kliima muutumisest Eestis, kohastumustest kliimaga, liikide rändest ja väljasuremisest ning sellest, kuidas saab ise kaasa aidata kliimasoojenemise pidurdamisele. Näiteks liikide areaalide muutumine Elistvere loomapargis, kliima muutumine ajas Jääaja Keskuses, kasvuhoonegaaside teema Maanteemuuseumis, kliimamuutuste leevendamise võimalused Tartu loodusmaja linnapargis jne. 

Mänguline ja aktiivset tegevust nõudev element ekspositsioonis aitab infol ja teadmistel paremini kohale jõuda. Suuri ja väikseid mängijaid ootavad igas keskuses just mängu tarbeks koostatud ülesanded ja kohalikud matkarajad. Mängus osalemiseks on vajalik H2O loodus- ja teaduskeskuste külastusmängu vihik, mille saavad huvilised endale osalevatest keskustest. Külastusmängu vihikusse saab igast keskusest koguda pärast etteantud ülesannete lahendamist templeid ja vähemalt kaheksat keskust külastanud mängijate vahel loositakse septembris välja mitmesuguseid loosiauhindu. 

Mängus osaleb kokku 12 Tartu linna ja Lõuna-Eesti keskust: Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Teaduskeskus AHHAA, RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum Akva:rium, Alatskivi Looduskeskus, Eesti Maanteemuuseum, Kalevipoja Koda.

Lisainfo H2O külastusmängu kohta leiab kodulehelt www.kulastusmang.ee ja Facebookist

H2O külastusmängu läbiviimist toetab Eesti Teadusagentuur.
Mängu korraldab Tartu loodusmaja koostöös teiste mängus osalevate keskustega.


h2o külastusmäng


Lisainfo:

Maris  Mägi
Külastusmängu projektijuht
5152 884
info@kulastusmang.ee