Eesti esindus rahvusvahelisel UNESCO konverentsil Saksamaal

PRESSITEADE

18.09.2018

 

Täna algab Saksamaal Dampi linnas UNESCO ühendkoolide võrgustiku Läänemere Projekti (Baltic Sea Project ehk BSP) rahvusvaheline konverents pealkirjaga „Global Citizen 2030“, mis keskendub looduskeskkonna uuringutele ja maailmakodanikuks olemisele kestliku arengu eesmärkide valguses. Konverents tähistab ühtlasi ka koolidevahelise BSP võrgustiku saavutust tegutseda keskkonnasäästliku mõtteviisi levitajatena ja hoida liikmesriikide aktiivsust alates 1989. aastast, mil Soome rahvusvahelise koordinaatorina alustas. Tänaseks on 3-aastane rahvusvahelise koordineerimise periood läbitud kõigil Läänemere-äärsetel riikidel: pärast Soomet juhtis projekti Rootsi, seejärel Taani, Saksamaa, Poola, Leedu, Läti, Eesti, Venemaa. Ning taaskord alustab uue hooga Soome.

Saksamaa konverentsile tul on üle 300 osaleja, sealhulgas 15-liikmeline delegatsioon Eestist. Eestit on esindamas allpool nimetatud UNESCO ühendkoolide õpetajad ja õpilased, kes reisivad konverentsile ühisbussiga, mida jagatakse BSP õpetajate ja õpilastega Lätist, Leedust ning UNESCO ühendkoolide ja Eesti hariduse vastu huvitundvate külalistega Jaapanist.

Eestit on konverentsil esindamas:

Egeli Raudmäe, Tartu Tamme Gümnaasium
Elisabeth Veso, Tallinna Inglise Kolledž
Turan Gadžjev, Tallinna 21. Kool
Kent Gregor Mahla, Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
Diana Kool, Põlva Kool
Maarja Kahre, Pärnu Ülejõe Põhikool
Maria Elizabeth Frayne, Viimsi Keskkool
Samuel Kastepõld,  Lihula Gümnaasium
Siim Tiivel, Gustav Adolfi Gümnaasium

õp. Urve Lehestik, Põlva Kool
õp. Marje Loide, Lihula Gümnaasium
õp. Karin Keert, Viimsi Keskkool
õp. Daisy Kärner, Pärnu Ülejõe Põhikool
Viktoria Rudenko, MTÜ Mondo, UNESCO ühendkoolide koordinaator
Gedy Siimenson, Tartu loodusmaja, Läänemere Projekti koordinaator

Kogemusi Saksamaa rahvusvaheliselt konverentsilt jagatakse juba 29. septembril Ülenurme Gümnaasiumis toimuval UNESCO ühendkoolide õpilaste konverentsil „Ühinenud koolid muutuvas maailmas“, kuhu lisaks UNESCO ühendkoolidele oodatakse registreeruma ka teisi Eesti koole, kes võrgustikuga liitumise vastu huvi tunnevad. Registreerimine Ülenurme konverentsile on avatud 26. septembrini: https://goo.gl/forms/XjMAPdYqp1sH7VFM2

UNESCO ühendkoolide võrgustiku lisainfo: https://unesco.ee/uhendkoolide-vorgustik/

Kontakt:

SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus

Gedy Siimenson

gedy.siimenson@teec.ee