7 keskkonnateadlikku suunist erakondadele

Varsti on saabumas järjekordsed Riigikogu valimised ning meie tänavad ja postkastid ummistuvad erakondade lendlehtede, õhupallide, võtmehoidjate ja muude reklaamiks mõeldud toodetega. Tihti isegi küsimata, kas me neid esemeid soovime või vajame.

Tartu loodusmaja koostöös teiste Eesti kestliku arengu ja loodushoiuga tegelevate organisatsioonidega on valimiste ootuses loonud erakondadele soovitused, kuidas kampaaniat nii läbi viia, et loodus jääks puhtaks, kuid sõnum jõuaks valijani. Mida kasutada õhupallide asemel? Kas ühekordsed plasttopsid on võimalik parema alternatiivi vastu vahetada? Milliseid särke tellida ja mida hiljem reklaammaterjalidega peale hakata? Kui endal mõtted otsa saavad, siis kellelt küsida nõu?

 

Algatuse kodulehe ja põhjaliku suuniste ülevaate leiate lehelt: http://www.terveilm.ee/leht/blogi/7-soovitust-erakondadele/

Koostatud suunised on head nii valimisrallil osalejatele kui ka hääleõiguslikele kodanikele – jälgi, kas ja kui keskkonnasõbralik on sinu lemmik erakond?

 

Soovitused koostasid Arengukoostöö Ümarlaud, Kuhuviia.ee, Eesti Roheline Liikumine, Teeme Ära Sihtasutus, Tartu Loodusmaja ja Eesti Ettevõtlike Noorte Koda

Lisainfo: Kristiina Kerge, Kuhuviia.ee eestvedaja, tel 56566592