Loodusmaja saalis avatakse 11.jaanuaril kell 12 Hiiumaa loodusmaastike fotonäitus “HIIUMAAGIA”! Ootame kõigi loodushuvilisi ja Hiiumaa fänne!

Näitus keskendub Hiiumaa imelistele maastikele ning kajastab kunstniku esimest viit aastat fotograafina. Hoolikalt valikut loodusfotod kannavad lisaks saare ilule endas ka Viive-Kai kui fotograafi arenemise lugu ning fotorännakute tagamaid. Viive-Kai Rebane on õppinud fotograafiat nii New Yorgi ülikoolis kui ka Eesti parimate fotograafide käe all. Oma loomingus armastab ta üle kõige loodusmaastike ja loomade jäädvustamist. Erilise koha tema südames on võitnud just Hiiumaa ning selle saare mitmekülgne ja ainulaadne loodus, mida ta ka läbi oma näituse maailmaga soovib jagada!

Autor ise ütleb “Ostsin oma esimese kaamera 2019. aastal sooviga jagada Hiiumaa ilu kogu maailmaga. Töötasin tol ajal mesinikuna ning mesilatesse sõites jäid tihti silma maagilised loodusmaastikud, mida ma oma südames kandsin ja nii väga teistega jagada soovisin. Järgneva viie aasta jooksul on õnnestunud jäädvustada nii mõnigi hetk, mis minu hinnangul kannab endas Hiiumaa maagiat. See näitus on mingil viisil ka austusavaldus nooremale minale, kes ennastsalgavalt mööda Hiiumaad ringi tuhises, külmades talveöödes virmalisi jahtis, tundide viisi õiget valgust ootas, katsetas, eksis, oma vigadest õppis ja kunagi alla ei andnud. Kuniks tuligi see üks hetk, kus kõik oli õige koha peal- valgus oli ideaalne ning isegi kaamera sätted ja fookus ideaalselt valmis hetke tabamiseks. Ja siis käis klõps- see hetk on nüüd möödas ja igaveseks läinud aga mul on ta fotona kinni püütud ning Hiiumaagia saab laia maailma inimesteni lennata! Kui äge! See noorem mina soovis kõige enam Hiiumaa ilu maailmaga jagada ning inimesi loodusele lähemale tuua. Selle näitusega on siis üks ring täis saanud ning tema unistus täide viidud! Aitäh, kui tuled minu Hiiumaagia radadele!”

Näitus avatakse 11. jaanuaril kell 12.00 Tartu loodusmajas ning jääb avatuks kuni 28. veebruarini.

Sissepääs majapiletiga, avamispäeval tasuta.

Rohkem infot autori kohta: www.viivekairebane.ee

Tartu loodusmaja perepäev “Meie sulelised sõbrad” toimub 18.jaanuaril kell 10.00 – 13.00 loodusmajas. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Selle aasta esimesel perepäeval tutvume sulelistega, kes siia talvituma on jäänud. Miks linnud talveks siia jäävad, mida nad söövad ja kuidas mina neid aidata saan? Õpime läbi erinevate mänguliste tegevuste neid linnuliike tundma, keda talvel Eesti looduses kohata võib. Õpime binoklit kasutama ja vaatleme linde, kes loodusmaja lindude söögimajas tegutsevad. Uurime, mida nad söövad ning proovime ka ise, kui raske või lihtne on nokaga nokkida. Talveaias saab aga kulgeda linnupiltide otsimise rajal.  Meisterdustoas meisterdame endale ühe toreda linnu koju kaasa.

Terve hommikupooliku jooksul on avatud ka loodusmaja loomatuba ja talveaed.

 

Liitu perepäevaga ka Facebookis.

Osalustasu 4 eurot.

perepäev tartu loodusmaja

Kutsume koos Rohelise kooli programmiga kõiki õppeasutusi ja huvilisi osa võtma suurest digitaalsest koristusnädalast 27. jaanuar – 2. veebruar 2025!

E-postkast on kirju täis, sajad udused puhkusefotod sorteerimata, allatõmmatud äpid unustatud ja pilveteenus käsib mahtu juurde osta – kõlab tuttavalt?

Kõik need väikesed harjumused kuhjuvad aastatega meie planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Igasugune digitaalne sisu kasutab energiat läbi seadmete ja programmide, kus neid hoiustatakse, liigutatakse ja turvatakse. Kui paljud nendest failidest, kirjadest, kontodest tegelikult sulle vajalikud ja säilitamist väärt on?

Peale heateo keskkonnale, muudad digikoristades oma elu turvalisemaks, vähendad infomüra ja võidad edaspidi aega. Igal nädalapäeval ootab sind ees üks päevateema, mis annab nippe, kust ja kuidas efektiivselt digikoristada.

NB! Klassiga osaledes on ülesanded sobilikud II kooliastmest alates. Õpetajad saavad meilile teemade kava ja viktoriini, et koos tegevusi planeerida. Õpilaste iseseisvat osalemist toetab lisaks kampaania sotsiaalmeedias.

Astume ühte sammu üle-eestilise Telia Digikoristuspäevaga 31. jaanuaril, kuhu kutsume samuti end kirja panema.

OSALEMINE

  1. Järgi iga päeva ülesannet Facebooki sündmuses või Instagramis ja tee kaasa! Õppeasutuse meeskond või klass pane eraldi kirja SIIN.
  2. Tehke plaan ja lubadus, kus ja kaua tegutsete – näiteks iga päev 15 min kodus või eraldi ainetunnis
  3. Jagage edusamme, et koos puhtamaid seadmeid ja päid tähistada! Andke meile digikoristusnädala lõpus tagasisidevormis oma saavutustest märku.

AUHINNAD

  • Kõigi osalenud õppeasutuste vahel loosime välja ergutusauhinna.
  • Rohelise kooli programmi liikmete vahel loosime välja lisaks kaks auhinda. Ühele õppeasutuse meeskonnale ja ühele klassile on auhinnaks ekskursioonid elektroonika ringmajandusettevõtetesse Foxway (asukohaga Tartus) ja GreenDice (asukohaga Tallinnas) koos reisitoetusega 500 euro ulatuses. Reisitoetusega toetab Telia.
  • Sotsiaalmeedias osalejate vahel lähevad loosi elamuslikud lisaauhinnad!

KORRALDAJAD

Digikoristusnädalat 2025 korraldab Eesti Rohelise kooli programm koostöös Tartu loodusmajaga. Kampaania peamiseks partneriks on Telia Digikoristuspäev, lisaks toetavad meid auhindadega Foxway ja GreenDice. Nädalat rahastab Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide kahepoolsete suhete fondi toetusega projekt.

Rohelise kooli programmi tegevusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus, Janek Pohla koostöös President Kaljulaidi Fondiga ning Haridus- ja Teadusministeerium.

digikoristusnädal

Kõik huvilised on oodatud neljapäeval, 23. jaanuaril kell 9:00-17:00 Tartu loodusmajja, kus toimub Eesti toodete energiakasutuse ja süsiniku jalajälje hindamise seminar.

Osalema on oodatud kõik, kes nende teemadega kokku puutuvad. Vaatame tootmise, tarbimise ja selle mõjude hindamise praktilisi rakendusi Eestis nii avalikus kui erasektoris, räägime erinevate organisatsioonide töökogemusest ja spetsialistide vajadusest ning koolitamisest. Samuti tutvustame tudengite 2024. aasta kursusetöid.

Päeva esimeses osas kell 9:00-12:00 esitlevad Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi magistrikursuse tudengid Eesti toodete energiakasutuse ja kliimamõju uurimistöid. Vaatleme seekord 19 toodet ja teenust, millede hulgast võib leida näiteks ehitustooteid, puitmaterjali, tekstiilitooteid, elektrikaableid, tarbevett jne.

Päeva teises osas kell 13:00-17:00 tutvustame toodete ja teenuste hindamise praktilisi rakendusi Eestis. Kliimaministeeriumi spetsialistid tutvustavad peagi rakenduvat hoonete süsiniku jalajälje hindamise raamistikku ja vabatahtlikku organisatsiooni kasvuhoonegaaside jalajälje hindamise metoodikat. Tutvustame kohaliku omavalitsuse kasvuhoonegaaside inventuuri ja süsinikujalajälje hindamist finantstoodetes.

Seminar toimub eesti keeles ja on registreeritud osalejatele tasuta.

 

Registreerimine ja päevakava SIIN.

 

Lisaks tudengitööde esitlustele tulevad esitlusele järgmised ettekanded:

  • Kümme aastat toodete hindamise tudengitöid Eesti Maaülikoolis (Marek Muiste, Eesti Maaülikool)
  • Kohaliku omavalitsuse süsinikujälg (Marten Saareoks, Tartu Regiooni Energiaagentuur)
  • Hoonete süsiniku jalajälje hindamine (Hannamary Seli, Kliimaministeerium)
  • Organisatsiooni süsiniku jalajälje hindamine (Merilyn Möls, Kliimaministeerium)
  • Süsiniku jalajälje hindamine finantstoodetes (Mihkel Tamm, Swedbank)
  • Süsiniku jalajälje hindamise ettekanne (täpsustub, Eesti Maaülikool)
  • Personaalse keskkonnajälje hindamise tööriist (Marek Muiste, Rohetiiger)

Suur suur tänu kõigile annetajatele!

Kogusime selleaastastel Annetustalgutel Siil Jaanuse heaks lausa 477€! Jaanus tänab oma fänne ja sõpru podinaga!


Tartu loodusmaja osaleb sel aastal “Heade tegude päev – Annetamistalgud 2024” kampaanias 3. detsembril. Sel päeval võtavad vabaühendused üle Eesti ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama. Meie korraldame annetamistalgud oma maja uuele elanikule – Aafrika kääbussiil Jaanusele.

Loodusmajas elavad loomad on saanud meie juures uue kodu, kuna nende omanikel ei olnud võimalusi või tingimusi neid koduloomadena enam pidada. Nad mängivad olulist rolli laste ja noorte loodushariduses, olles osaliseks nii huviringides kui ka õppeprogrammidel. Tänu neile saame lastele tutvustada eri loomaliikide käitumist ja kohastumusi, sobivaid elutingimusi, eksootiliste lemmikloomade pidamise nõudeid ja arutleda vastutustundliku loomapidamise üle.

Siil Jaanus jõudis meie majja sel sügisel ja alles kogub kaalu, et loomatuppa või talveaeda püsiaedikusse kolida. Sellest ajast peale valitseb meie huviringi laste hulgas aga siili-palavik! Siil Jaanust kohtab piltidel, meisterdustes ja uurimistöödes – ta on lõppematu uudishimu ja inspiratsiooni allikas!

annetus siil

Aita meil luua Siil Jaanusele 5-tärni kodu!

Kogume talgute jooksul annetusi siil Jaanusele uue suure aediku ehitamiseks, selle sisutamiseks kõige vajalikuga (pinnas, jooksuratas, tunnelid, ronimis- ja varjumiskohad) ning spetsiaalse siilitoidu varumiseks.

Vaatamata väiksusele vajab siil palju ruumi – nad on öösiti väga aktiivsed, jooksumaiad ja head ronijad. Siili puur võiks olla vähemalt 1-2 ruutmeetrit suur, et ta saaks olla just nii aktiivne nagu ise soovib. Valmis puure siilidele ei müüda, nii et see tuleb eritellimusel valmistada või ise ehitada. Samuti on Jaanuse söök eriline – siil on putuktoiduline, minimaalselt 60-80% igapäevasest söögist peaks koosnema erinevatest putukatest. Seega kasvatame Jaanusele ise putukaid ning ostame spetsiaalseid siilitoite lemmikloomapoest.

Soovime koguda 200 € eurot siil Jaanuse aediku ehitamiseks ja tema sahvri varudega täitmiseks. Annetusi kogume detsembri lõpuni.

Kui soovid anda oma panuse, saad annetada vabalt valitud summa, tehes seda loodusmajas kohapeal annetuskasti või pangaülekandega:

SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
SwedBank EE502200221019407978
Märksõna: annetus siilile

Tänu annetajatele:

Kõikidele lahketele annetajatele kuulub loodusmaja ja siil Jaanuse südamlik tänu olenemata annetuse suurusest.

Kui annetad 30 eurot või rohkem, saad Tartu loodusmaja fännipileti, millega on võimalik perega aasta jooksul loodusmaja külastada just nii palju kordi kui ise soovid! Perepileti väljastamiseks kirjuta info@tartuloodusmaja.ee maksja nimega ja saadame sulle perepileti kinkekaardi vastu!

Kas minu annetus läheb ikka õigesse kohta?

Tartu loodusmaja lähtub annetuste kogumisel annetuste kogumise heast tavast ja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja. Suuname annetused kogu summas otse Siil Jaanusele. Teavitame annetajaid tulemustest jaanuari esimesel nädalal enda kodulehel, sotsiaalmeedia kanalites ja uudiskirjas. Juhul kui kogume annetusi eesmärgist rohkem, läheb see teiste loomatoa loomade toidu ja ravikulude eelarvesse.

Lisainfo annetuste saaja kohta:

Tulumaksuvabastus

Kui annetad Tartu loodusmajale, saad selle summa oma maksustatavast sissetulekust maha arvata. Selleks anna annetamisel loodusmajale teada ka oma isikukood, kas siis lisades selle makse selgitusse või saates teavituse info@tartuloodusmaja.ee.

8.-10. novembril 2024 toimus ülemaailmse DigiEduHack algatuse osana sinimajanduse teemaline digiõppe häkaton Pärnus – seekord digitaalselt. Häkatoni väljakutse osalejatele oli töötada välja huvitavaid ja fantaasiarikkaid virtuaalseid põgenemistube, mis tutvustaksid elujõulise mereökosüsteemi tähtsust ja jätkusuutlikke praktikaid merendussektoris.

Õnnitleme seitset meeskonda, kes jõudsid finišisse! Ja võime uhkusega öelda, et selle sündmuse õnnestumiseks oli kaasatud üle 50 inimese! Oleme eriti õnnelikud, et häkatoni osalejate taust oli väga mitmekesine: haaratud olid mitu valdkonda ning vanusegruppi (13–69 aastat), kohapeale Pärnusse tulid osalejad üle Eesti ning paralleelsel veebihäkatonil osalesid meeskonnad Taanist, Saksamaalt ja Keeniast.

Kuid see on alles algus – nüüd keskendume võitnud projektide virtuaalsete põgenemistubade loomisele ja hiljem ka nende levitamisele, et haridusasutused neid päriselt õppetegevustes kasutada saaks. Põgenemistubade professionaalset loomist toetavad sinimajanduse digiõppe häkatoni eestvedajad organisatsioonidest Global Skills Network ja BonoLab.

Kohapeal toimunud häkatoni pälvis esikoha meeskond “Praetud kroksid” Tartu loodusmajast!

Meeskonnas olid Tartu loodusmaja huvikooli õpilased Emma-Mia Tammeveski, Kaisa Heleen Holz ja Miko Kohv ning Eesti UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti võrgustiku koordinaator Maria Ivanova. Võitjate kontseptsioon keskendub Läänemere eutrofeerumisele ja vetikakasvatamisele kui ühele võimalikule lahendusele toitainete vähendamiseks meres.

Meeskond võttis oma kogemuse järgnevalt: „Oma kontseptsioonis ühendasime kõigi meeskonna liikmete huvid, alustades mahajäetud hoonetest kuni tulevikutoidu ja mere bioloogilise mitmekesisuse säilitamiseni. Tulemuseks sai üks väga lõbus ja põnev põgenemistoa idee!“. Võitjate kontseptsiooniga saab tutvuda siin. Teise ja kolmanda koha said kaks õpilasmeeskonda Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolist. Kohapeal osalenud 3 parimat tiimi said auhinnaks 500-eurose stipendiumi meeskonna peale.

Paralleelselt lahendasid sinimajanduse digiõppehäkatoni väljakutset ka meeskonnad välismaalt, kellest esikoha pälvis meeskond “Redesign Learning” Keeniast, kuhu kuulusid õppedisainer Lilian Warutere ning keskkonnateaduste üliõpilane, veebidisainer ja videograaf Violet Warutere. „Meie meeskond suhtub väga kirglikult keskkonda ja kaasahaaravate õpikogemuste loomisesse,“ kommenteeris Lilian, kes kasutab oma õppedisaineri töös tõenduspõhiseid meetodeid ning on ka loonud ja juhtinud veebipõhiseid õpikogukondi. Tutvu nende ideega siin.

Lisaks saavad kaks võitnud tiimi aastapikkuse litsentsi We Are Learning tehisintellekti põhise õppeanimatsioonide loomise tööriista kasutamiseks ning õppedisaini tööriista ELB Learning kasutamiseks.

Häkaton ei oleks õnnestunud ilma mentorite ja žüriita:

  • Matti Lilleväli ja Pille-Riin Seimann – kogenud põgenemistubade loojad Pärnu Põgenemistubadest
  • Henn Ojaveer, Helen Orav-Kotta, Jaanus Terasmaa ja Riina Palu – teadlased ja eksperdid merebioloogia, sinimajanduse ja veealase kirjaoskuse alal (Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Pärnu kolledž, Tallinna Ülikool, Eesti Merendusklaster
  • Louise Cox – digiõppe disainer ja ekspert (Kiln Design Limited).
  • Sandra Lund – jätkusuutliku hariduse ja rahvusvahelise koostöö ekspert (Global Skills Network)
  • Jana Liiv – probleemi- ja projektipõhise õppe ekspert (Huvi Outdoor)
  • Hira Wajahat Malik – projektijuhtimise ja äriplaneerimise ekspert (Estonian Business School)
  • Tartu loodusmaja, kes aitas levitada infot Eesti koolide seas

Häkatoni toimumist rahastasid Global Skills Network @SHORECommunity üritusena ning EL programm “Euroopa horisont” (toetus 101112815) ja Preb4Blue toetusega. Üritusele andsid hoogu Swedbank, Tallink, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, DigiWise ja ALPA Kids.

Tartu loodusmajja jõuab hilissügisel tušijoonistuste näitus “Kiiksuga puuviljandus”.

Näitusel on vaatamiseks viljapuude ja marjapõõsaste kasvatamisega seotud humoorikad tušijoonistused kogenud puuviljanduse õpetaja ja praktiku Sirje Toodingu pilgu läbi. Avamisel piltide taustade lood autorilt.

Avamine 1. novembril kell 18, tasuta.

Näitusel on vaatamiseks viljapuude ja marjapõõsaste kasvatamisega seotud lõbusad joonistused. Algajale aiapidajale võivad mõned pildid eksitavad olla, sest kõiki kujutatud olukordi või tegevusi päriselt ei ole. Pildid panevad mõtlema, pakuvad rõõmu ja toovad naeratuse näole. Näituse avamisel tutvustab autor joonistuste tausta ja sõnumit. Autor Sirjel on pea 40-aastane kogemus puuviljanduse õpetajana Räpina Aianduskoolis ja praktika oma aias ning puukoolis. Sirje annab ülevaate sellest, kui lõbus võib olla aiandusega tegelemine.

Huvilistel on võimalik vaadata ka näitusega sama nime kandvat raamatut, kus sees nii joonistused kui ka neid saatvad tekstid. Eriti huvilistel võimalik soetada raamat ka endale, näituse avamisel soodushinnaga 25.- eurot ja saada lisaks ka autogramm autorilt.

 

Näitus on avatud 4. november – 18. detsember 2024
E-R 10-18

Näituse vaatamiseks soovitame sobivaid aegu küsida eelnevalt infopunktist tel. 7366120.

Sissepääs majapiletiga.

Kutsume õpetajaid ja teisi haridustöötajaid osalema harrastusteaduse õppepäevadel! Ühele õppepäevale on oodatud ka õpilased.

Õppepäevadel saadakse teada, kuidas lõimida õppetöösse loodus- ja keskkonnavaatlusi, kasutada vaatlusrakendusi ja selle kaudu panustada teadusse. Õppepäevad moodustavad koolitusseeria, mille raames tehakse vaatlusi eri looduskohtades ning eri organismirühmade näitel. Osaleda võib ühel või mitmel õppepäeval ning oodatud on nii algajad kui edasijõudnud vaatluste tegijad.

Õppepäevad toimuvad:

  • 15. novembril Tartus, Tartu loodusmajas ja pargis kl 11.00-16.30

Algajad saavad rahulikus tempos teha esimesi samme PlutoF Go loodusvaatluste rakenduse kasutamisel ja vaatluste tegemisel loodusmaja pargis. Edasjõudnutele pakume võimalust süveneda andmebaasides olemasolevatesse andmetesse ja avastada viise, kuidas neid õppetöös kasutada, sh kuidas oma õpilaste vaatlusi paremini hallata.

  • 14. märtsil Paides, Wittensteini Ajakeskuses ja ajaloolise talitee loodusradadel kl 11.00-16.30

Ootame õpetajaid koos ühe või kahe oma õpilasega. Need, kellel pole võimalik koos õpilasega tulla saavad kohapeal liituda mõne teise õpetaja ja õpilasega ning olla abistavas rollis. Õppepäeva ülesandeks on õpilaste individuaalne juhendamine, näiteks loov- või uurimustöö jaoks vaatluste tegemisel. Koos õpilastega lahendatakse erinevaid vaatlusülesandeid.

Ühistranspordiga saab nt rongiga Türile ja sealt lähevad tihedalt bussid Paidesse (võtab 10-15 min, et kohale jõuda).

Boonusena saavad osalejad vaadata Ajakeskuse põnevates ruumides ringi!

  • 9. mail Kohilas, Kohila Gümnaasiumis kl 11.00-16.30
    Teeme vaatlusi Kohila Gümnaasiumi õpilastega kaunis kooli ümbritsevas looduses, sh jõe ääres. Koolituse osalejad saavad harjutada 6-10-liikmelise õpilasgrupi juhendamist vaatluste tegemisel ja andmebaasidesse sisestamisel. Kohilasse jõuab mugavalt Tallinnast rongiga.

Osalustasu: omaosalus iga õppepäeva osalemise eest on 15 eur (toitlustuse katmiseks). Osalejatele hüvitatakse transpordikulu ühistranspordi või isikliku sõiduautoga.

Kursuse koolitajateks on

  • Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpetaja Lauri Mällo, kes on oma koolis teinud loodusvaatlusi valikaine “Teeme ise rahvusvahelist loodusteadust” raames, korraldanud koolisisest loodusvaatlusmaratoni ning kasutab loodusvaatlusi nii looduslaagrite kui ka uurimistööde osana.
  • TÜ loodusmuuseumi spetsialist Veljo Runnel, kes koordineerib iga-aastaselt loodusvaatluste maratoni.

 

Palume registreerida ühele või mitmele õppepäevale 7. novembrini 2024. Pane ennast kirja siin!

Loe lisa eelmisel kevadel toimunud harrastusteaduse kursuse kohta, mille baasil luuakse selle aasta õppepäevade sisu.

 

Õppepäevade korraldamist toetab KIK projekti “UNESCO ühendkoolide võrgustiku ja Läänemere Projekti (BSP) kestliku arengu haridust toetavad tegevused Eesti koolidele 2024-2025” raames.

 

Lisainfo:

Maria Ivanova

UNESCO ASPnet Läänemere Projekti riiklik koordinaator

maria.ivanova@tartuloodusmaja.ee

+372 539 19 203

Join us to explore innovative tools and methods that enhance the quality of environmental education through the lens of the circular economy.

  • Provide an overview of strategies and tools for assessing environmental education quality in Estonia and Finland.
  • Share interdisciplinary circular economy study programs available in Estonian, English, and Finnish.
  • Offer key insights, tips for effective international collaboration, and open discussions on future project ideas.
  • Don’t miss this opportunity to connect with educators across Europe!

 

FOR INFO AND REGISTRATION in advance for this meeting CLICK HERE

After registering, you will receive a confirmation email containing information about joining the webinar on 22nd of November.

 

***

Organised by Tartu Nature House and Helsinki Recycling Centre’s Environmental School Polku, in collaboration with the Estonian Environmental Education Association and the Finnish Association of Nature and Environment Schools (LYKE).

The webinar is part of the European Week for Waste Reduction and celebrates the results of the Erasmus+ project “QualitE: Together Towards Improved Quality of Environmental Education“ (2023-2-EE01-KA210-SCH-000185260)