Keskkonnasõbralikku eluviisi tutvustavad perepäevad Tartu loodusmajas 2019/2020

Projekti täisnimi: Keskkonnasõbralikku eluviisi tutvustavad perepäevad Tartu loodusmajas 2019/2020

Projekti toetab: Keskkonnainvesteeringute Keskus

Projekti kestus: 01.01.2020 – 31.10.2020

Projektijuht: Tiina Lilleleht, tiina.lilleleht@tartuloodusmaja.ee

Projekti eesmärk: Perepäevade eesmärgiks on  kujundada sihtrühmas arusaama, et inimene on osa loodusest, loodus on majanduse ja kultuuri alus ning keskkonnakaitse ja -kasutuse vahel peab valitsema tasakaal. Tahame  pakkuda lastega peredele sobivat ja eakohast võimalust üheskoos harivalt aega veeta ning näidata, et perega koosveedetud aeg saab olla hariv ja lõbus ning seda saab teha keskkonnasõbralikult.

Projekti tegevused:

Toimub 9 perepäeva, kus tutvutakse lähemalt mõne keskkonnateemaga.

Lumememmepäev Tähistame ülemaailmset lumememmepäeva. Mis on lumi? Kuidas tekkivad ja millised on lumehelbed? Kus lund sajab? Lumi ja kliima soojenemine.
(Looma)Sõbrapäev Tähistame sõbrapäeva. Loomad – meie sõbrad. Keskkonnasäästlike kingituste valmistamine. Lemmikloomad.
Kevade tervitamise päev Tähistame  maailma vee päeva. Toredad katsed veega.  Otsime kevade märke. Istutame toidutaimi pottidesse.
Muna-ja linnupäev Uurime mune ja munejaid(kanad, vutid). Värvime keskkonna- ja tervisesõbralikult mune. Tutvume esimeste rändlindudega: linnuhääled, linnupesad. Linnumängud.
Ussipäev Tähistame rahvakalendrist ussikuningapäeva. Ussid  ja maod. Vihmausside elu, tähtsus looduses ja põllumajanduses. Vermikompost.
Vee- ja lillepäev Tähistame ülemaailmset veepäeva. Vesi taimede ja loomade elus. Kevadlilled aias. Lilleretk pargis.
Putukapäev Kes on putukad? Luubi ja mikroskoobi kasutamine. Tavalised putukad aias, pargis ja metsas. Mesilased ja kimalased.  Mesi. Putukate tähtsus
Sügisandide päev Tervislik toitumine. Toidu ökoloogiline  jalajälg. Kodumaise toidu eelistamine. Toit rabast ja  metsast: marjad, seened. Erinevad viljad ja seemned.
Loomapäev Tähistame ülemaailmset loomade päeva. Loomade mitmekesisus. Loomade vajadused. Inimese vastutus. Lemmikloomad.