Maa päeva konverents 22.aprill

Tartu loodusmaja huvikooli kevadkonverentsi traditsioon on üle 30 aasta vana ning selle eesmärgiks on anda õpilastele võimalus harjutada ettekande tegemist ning lihvida esinemisoskust. Konverentsil esitlevad õpilased oma uurimustöid ja projekte, tutvustavad enda loodusvaatluste päevikut või mõnda huvitavat katset. Õpilasi abistavad ja nõustavad huviringi juhendajad, kes samuti võivad konverentsil enda ettekandega esineda.

Kevadkonverentsiga tähistab Tartu loodusmaja Maa päeva, mille esmakordsest tähistamisest möödub tänavu 50 aastat. Maa päeva tähistamine sai alguse 1970. aastal USA-s, kus inimesed protestisid keskkonna saastamise vastu. Täna tähistatakse Maa päeva üle maailma ligikaudu 190 riigis. Erinevate sündmustega juhitakse inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele. Selle aasta fookuses on kliimamuutused. Rohkem infot Maa päeva kohta: www.earthday.org


Konverentsist on võimalik osa võtta meie kodulehe vahendusel: https://www.tartuloodusmaja.ee/kevadkonverents-2020/, kus on võimalik tutvuda nii loodusmaja õpilaste kui ka töötajate 18 erineva ettekandega.