Maa päeva konverents 2024

Reedel, 19.aprillil, enne koolivaheajale minekut, pidasime huvikooli õpilastega maha järjekordse Maa päeva konverentsi. Konverentsil tuli lisaks ettekannetele esitlusele ka õpetaja Mai-Liisi loodusteadlaste 1.klassi õpilaste etendus “Muinaslugu sellest, kuidas Helvik endale nime sai”, kus lõid kaasa ka Rohelise kooli keskkonnatöörühma seeniorliige Lotta Lea koos oma õe Lenne Miaga, kes olid laval jutustaja rollides.

Oma uurimustega esinesid järgmised õpilased:

  • Robert Vahi (linnaloodus) “Heitgaasid” juhendaja: Aili Elts
  • Karita Lumiste (loomasõbrad) “Kodused taimed ravimiks!” juhendaja: Tiina Lilleleht
  • Lilit Rääk ja Evan Eric Heinväli (taimetargad) “Mais, kes sa oled?” juhendaja: Pille-Riin Pärnsalu
  • Aule Sangernebo (zooloogia) “Serval” juhendaja: Aivo Tamm
  • Eliise Morell (loomasõbrad) “Vesipapp” juhedaja: Tiina Lilleleht
  • Sophia Kespre (meistrid) “Pilt, mis läks kõndima” juhendaja: Liisgren Pärnsalu

Lisaks loodusmaja oma õpilastele, esitlesid oma tegemisi ka Tarvastu Gümnaasiumi MTÜ Mõõgavendade liikmed Tauno Kobin, Martin Tammeorg ja Tarvi Tinn. Samad noormehed viisid läbi ettekandes tutvustatud rollimängu töötuba, kus õpilased said olla mesilased, mesinikud, kliendid või kuri rähn, kes mesilasi tahtis ära süüa.

Lisaks mesilasteks muutumisele, oli õpilastel võimalik osaleda ka Värska Gümnaasiumi läbiviidud veeresursside töötoas ning õpetajatel saada uusi teadmisi Peipsi Koostöö Keskuses toimetavate Ederi Ojasoo ja Margit Säre läbiviidud koolitusel “Uuenduslikud õppemeetodid ja programmid”.