Loomekonkursi “Toit ja prügi” tulemused

Rahvas ja žürii on oma valiku teinud ning loomekonkursi tulemused on järgmised:

RAHVA LEMMIK: Johannes Labi “Porgand”. Mudel on valmistatud prügist: papist ja plastikust joogitopsi kaanest, kaetud mandariinikoortega. Pealseteks on roheliseks värvitud kuuseoksad. 

***

PARIM SÕNUM: Johannes Labi “Taimele maitseb see, mis meil köögis üle jääb”

***

KÕIGE KUNSTILISEM: Kerttu Saarelaid “Kohvijuuksed”

***
PARIM UUSKASUTUS: Anna-Ly Ein, Eliisabet Madisson, Heili Mängli, Kristin Arabella Oja, Mari Lisell Rägo, Hugo Rööpmann, Emma Tiisler, Mari Visk “Värvikaitse”

Meisterdajatena kasutame tihi värve, mis võivad ära rikkuda meie riided. Riiete ja enda kaitseks tegime kõik koos põlled, mille valmistasime jänese saepuru kottidest ja kohvipakkidest. Ääred punusime käsitsi vanadest kaltsuribadest. Põlled hoiame loodusmajas, et iga tund saaksime neid ikka korduvalt kasutada.

***

KESKKONNADOKUMENTAALI ERIPREEMIA: Raiko Torga “Oa juurestiku kasvu õppevideo”

Praktilise tööna valmis oa juurestikust õppevideo, mille tegemiseks kasutas autor Raspberry Pi arvutit, Pi NoIR v2 kaamera moodulit ja Adobe Premiere Pro videotöötlusprogrammi. Praktilise töö läbiviimine oli autori jaoks hea väljakutse ja õppis selle käigus palju uut taimekasvatuse, programmeerimise ning Raspberry Pi arvuti kohta ning kogus mitmeid uusi teadmisi videotöötluse Premiere Pro programmiga. Valminud õppevideo oa juurestiku arengust näitab oa arengu kiirust ning selle erinevaid arengu etappe. Videos on osutitega viidatud oa erinevatele osadele ning päevade loendur näitab mitme päevaga kindel areng toimus.

 

***

LOOMATOA ELANIKE ERIPREEMIA: Aule Sangernebo. Annabel Paluots, Greete Mällo, Randel Lappard “Hamstrite seiklusrada”. Loodusmaja hamstrid on maiad ja seiklushimulised. Nad on alati valmis köögist tulevaid porgandikoori ning kõrvitsasupi jääke ehk seemneid põske pistma. Mõlemad armastavad päevalille ja kõrvitsa seemneid sama palju kui loodusmaja lapsed jäätist. Loodusesõbrad panid hakkajatele hamstritele jäätisekarpidest, munarestidest jms. käepärasest kokku ühe vahva terviseraja. Sedasi saime teada ka palju uut ja huvitavat hamstrite iseloomude kohta. Näiteks kas teie teate kui kaval on loodusmaja kääbushamster või kui julge meie kuldhamster? Kõik raja elemendid on kokku pandud nii, et peale kasutamist saame need lahti võtta ja materjale muudes ettevõtmistes rakendada.

***

MÄRKAMISE ERIPREEMIA: Ron Andro Laane “5000 m kohvikunsti”. 30. märtsil, tuli tunne, pildistada (ja korjata) ülesse kõik peremeheta kohvitopsid, kellega ma oma jalutuskäigu ajal kohtusin…

Lisaks loodusmaja žürii tunnustusele jäi Ron Andro töö silma ka Tartu 2024 tiimile.

Palju õnne võitjatele! Auhinnad on hetkel hoiul loodusmajas, jagamise tseremoonia toimub vastavalt kehtestatud piirangute leevendamisele. Info selginemisel teatame kõiki osalenuid.