Huvikooli talvised tegevused

22.detsember 2022 – 08.jaanuar 2023 on huviringid koolivaheajal.

Koolivaheajal loodusmajas toimuvad tegevused:

kliimamuutuste tunnikavad

Loodusmaja linnalaagris saab kõigi meeltega loodust tundma õppida! Mängime lõbusaid mänge nii õues kui toas, tutvume ja toidame loodusmaja loomatoas ja talveaias elavaid eksootilisi lemmikloomi, joonistame ja meisterdame erinevatest taaskasutusmaterjalidest. Ühes rühmas saab osaleda 10 last, kokku on laagris 3 rühma (rühmade vahel ühistegevusi ei toimu). Kõik rühmad saavad laagri jooksul kordamööda osaleda kõigis tegevustes. Laagrijuhendajateks on Tartu loodusmaja ringiõpetajad.

piparkoogirada

Tartu loodusmaja lopsakas talveaias on kuni jaanuari keskpaigani avatud väike avastusrada “Piparkoogimehikese jälgedes”. Seikle salapärases džunglis ning hoia oma meeled teravad, et panna kokku katki kukkunud piparkoogisüda, leida üles vajalikud maitseained piparkoogi sisse ning teha kindlaks ahjuplaadilt põgenenud piparkoogimehikese asukoht.

Mängulisel avastusrajal saab muuhulgas aimu, mille poolest on karud meiega sarnased, milline kuuejalgne toit paneb mesikäpal suu vett jooksma, kes osaleb karude suguvõsakokkutulekul ja millistele taimedele on metsaott nime andnud. Raskest rännakust saavad päntajalad puhata karukoopas kõhutades ning mälestused kohtumisest aasta loomaga on võimalik jäädvustada pildile.


Uuel aastal alustame huviringidega 9.jaanuaril. Jaanuari teisel nädalal toimuvad traditsioonilised talvepeod. Veebruaris saab oma teadmised proovile panna loomade teemalisel viktoriinil. Aprillis tähistame Maa päeva traditsioonilise konverentsiga. Mais sukeldume taimetervise ja taimede lummuse nädalal meie roheliste sõprade maailma.