Euroopa riikide rahvus- ja sümbolloomade tundmise viktoriin 14.-28.02.2022

Tartu loodusmaja huvikool kutsub kõiki Eesti koolide õpilasi osalema Euroopa riikide rahvus- ja sümbolloomade tundmise viktoriinil!

Paljudel riikidel on valitud või ajalooliselt välja kujunenud liigid – linnud, loomad või taimed, keda riigi elanikud peavad omaseks ja neid kasutatakse tihti ka riiklike sümbolitena. Maailma esimeseks rahvusliigiks peetakse valgepea- merikotkast, keda võib näha USA rahal ja markidel. Meie enda suitsupääsuke, pääsusaba, hunt ja räim on meile hästi tuntud. Teeme tutvust ka mõnede teiste Euroopa riikide sümbolloomadega ja õpime neid tundma välimuse, hääle ja käitumise järgi.

/viktoriin on lõppenud/
Viktoriinist saab osa võtta 14.-28.02.2022! 

 

Konkurss on jagatud kolme erinevasse raskusastmesse:

  • 1. – 3. klass (ainult pildid)
  • 4. – 6. klass (valdavalt pildid, lisaks hääled)
  • 7. – 12. klass (pildid, hääled, küsimused)

Viktoriiniks valmistumiseks leiab valitud Euroopa riikide rahvus- ja sümbolliikide nimekirja nii eesti kui ka inglise keeles siit – Loomatundja viktoriini liikide nimekiri

Viktoriini 4.-12.klassi küsimuste jaoks on vajalik kõlarite/kõrvaklappide olemasolu. Oma raskusastme(d) valib iga osaleja ise, see tähendab, et osaleda võib ka keerulisemas astmes, kuid mitte lihtsamas. Pange tähele, et punktiarvestuses läheb kirja esimene sooritus!

Auhinnad paneb välja Tartu loodusmaja, Tartu 2024 – Euroopa Kultuuripealinn ja Rohelille disain. Tartu loodusmaja huvikooli viktoriine toetab Tartu linn.

 

rahvusloomade viktoriin