Tartu loodusmaja huvikooli lapsed andsid jäätmetekke vähendamise nädala puhul enda hääle loodusmaja loomadele

Tartu loodusmaja
PRESSITEADE
20.11.2019

Tartu loodusmaja huvikooli lapsed andsid jäätmetekke vähendamise nädala puhul enda hääle loodusmaja loomadele

****************

Sel nädalal tähistatakse üleeuroopalist jäätmetekke vähendamise nädalat “Muuda oma harjumusi, tekita vähem jäätmeid!”. Tartu loodusmajas toimub nädala raames samuti mitu peredele suunatud üritust, kus pööratakse tähelepanu jäätmeid tekitavatele igapäevastele tarbimisharjumustele. Samuti avaldatakse loodusmaja huvikooli õpilaste eestvedamisel valminud jõululaada videoklipp, mis kutsub inimesi üles vähendama kilekottide ja pakendite tarbimist.

Huvikooli direktori Signe Söömeri sõnul võeti selleaastase traditsioonilise heategevusliku jõululaada teemaks samuti jäätmete vähendamine läbi meie igapäevaste harjumuste muutmise. Jõululaada sõnumiga “Südamega tehtud, plastikuta pakitud” pööratakse erilist tähelepanu sellele, et kingituste pakendid võiksid olla isetehtud ja taaskasutatud materjalidest. “Soovime koos lastega laadakülastajale näidata, et jõulukinkidele ise käepärastest materjalidest kottide ja karpide meisterdamine võib olla väga lihtne ja lõbus, andes nii kingitusele südamesoojust juurde kui ka samal ajal vähendades pühade ajal tekkivat ühekordsete pakendite ületarbimist ja prügi hulka”.

Huvikooli koordinaator Pille-Riin Pärnsalu lisab, et lapsed on juba varakult kaasatud jõululaada planeerimisse ning aitavad hea meelega laada sõnumit levitada. Sellel aastal on 2.-3.klassi Loodussõprade huviringi lapsed ise kirjutanud ja sisse lugenud jõululaada teavitusklippide tekstid ning kasutanud loomatoa tegelaskujusid sõnumite edasiandmiseks.

Esimene videoklipp on huvilistele vaatamiseks avaldatud Tartu loodusmaja Facebooki lehel. Videoklipid avaldatakse kolmel järjestikusel kolmapäeval kuni jõululaada toimumiseni. Traditsioonilisel jõululaadal müüvad huvikooli õpilased ja loodusmaja töötajad ainult enda valmistatud kingitusi ja maiustusi, avatud on kohvik, külastada saab talveaeda, loomatuba ja õpilastööde jõulunäitust ning toimuvad taaskasutusmaterjalidest kingipakendite töötoad. Sel aastal on võimalik vaadata ka toredat kogupereetendust “Nimekiri”. Laat toimub 7.12.2019 kell 11.00 – 15.00.

Jäätmetekke vähendamise nädalal toimuvad Tartu loodusmajas veel 23.11 Prügi ja jäätmete teemaline praktikum peredele, et koos arutada, kuidas kodus jäätmeid vähendada, sorteerida ja põnevalt materjale taaskasutada. Samal hommikul toimuvad eelkooli õpilaste peredele toredad töötoad, kus meisterdatakse looduslikest ja taaskasutatud materjalidest mänguasju ja luuakse kunsti.

*********

Lisainfo:
Pille-Riin Pärnsalu
Tartu loodusmaja huvikooli infojuht
pilleriin.parnsalu@tartuloodusmaja.ee