Perede loodusretk Alatskivile 12.09.2021

Pühapäeval, 12. septembril tähistame vanavanemate päeva ühe põneva retkega loodusesse! Kutsume lapsi koos vanemate ja vanavanematega toredale väljasõidule Alatskivi looduskeskusesse ja järve äärsele matkarajale.

  • Külastame Alatskivi looduskeskust, mis asub Alatskivi maastikukaitsealal 19. sajandi lõpus ehitatud mõisaaidas. Ekspositsioon tutvustab Alatskivi ümbruse iidset loodust ja on üles ehitatud „käed külge” meetodil, kus saab kompida, äraarvamismänge mängida, ehitada, erinevate puuliikide ja kiilide eluringiga tutvuda.
  • Matkame mööda maalilisel järvekallastel kulgevat matkarada, mis sobib ka väikeste lastega matkajatele. Naudime lossiparki, selle hirveaeda ja kaarsilda, avastame peidatud linnamäge, kastame silmi legendidest kuulsa punase allika veega ja otsime üles Kalevipoja sängi. Tee peal uurime ka ettejuhtuvaid põnevaid taimi, putukaid-mutukaid ja linde. Raja pikkus on umbes 2,5 km.
  • Teeme seenepeatuse Alatskivi metsades ja korjame endale koduseks seenekastmeks seenemikke. Tuntumaid söögiseeni aitavad vajadusel määrata Tartu loodusmaja õpetajad. Soovi korral saab seeni korjata ka loodusmaja seenenäituse väljapanekuks 14.-17.09.
  • Tunneme rõõmu värskest õhust ja liikumisest ning einestame Alatskivi restoranis.

Osalustasu  12 eurot/osaleja. Hinnas sisaldub lõuna Alatskivi restoranis ja looduskeskuse pilet.

Väljumine pühapäeval 12. septembril kell 11.00 Vanemuise alumisest parklast, tagasi Tartus oleme  ~ kl 16.00
Retke juhib Tartu loodusmaja õpetaja  Tiina Lilleleht.

***

NB! Tartu loodusmaja ürituste külastamisel tuleb järgida riiklikke tervishoidlikke piiranguid. Kõikidel 18-aastastel ja vanematel üritusel osalejatel palume tõendada enda nakkusohutust COVID tervisetõendiga (nakkusohutust saab tõendada kas vaktsineerimispassi, negatiivse testi tulemuste või COVIDi läbipõdemise tõendi ettenäitamisel).

***

REGISTREERI END PEREPÄEVALE SIIN

 

Lisainfo:

Tiina Lilleleht

Pereretkede projektijuht

(+372) 5334 1013

tiina.lilleleht@tartuloodusmaja.ee

 

 

Pereretki toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

alatskivi pereretk