Piotr Socha illustratsioonide näitus “Puud” 3.06-30.09.2021

Sel suvel on Tartu loodusmaja saalis üleval Poola kunstniku Piotr Socha illustratsioonid ja Wojciech Grajkowski tekstid Poola kirjastuse Dwie Siostry raamatust „Puud”, mis on eesti keeles ilmunud 2019. aastal Marius Petersoni tõlkes. Piotr Socha, kes on kujundanud ka teise menuka raamatu “Mesilased”, uus imeliste illustratsioonidega raamat jutustab puude erilisest maailmast. Sellest raamatust saab teada, kes puude sees elavad, kes neid söövad, kes hoolitsevad nende seemnete eest, ja miks nad üldse olemas on. Muu huvitava teabe hulgas on ära toodud ka kõrgeim, vanim ja suurima läbimõõduga puu. Lugeda saab üht-teist huvitavat Aadama ja Eeva, Robin Hoodi ja Buddha lugude kohta, samuti selle kohta, mida kõike saab puidust teha: maju, sõidukeid, muusikariistu jpm. Ka sugupuud saab koostada puude haraliste okste abil.

Piotr Socha on graafiline disainer ja illustraator ning üks Poola populaarseimaid ja tuntumaid koomiksikunstnikke. Tema tööd on ilmunud Poola ja rahvusvahelistes suurtes ajakirjades ja ajalehtedes, samuti on ta illustreerinud mitmeid raamatuid, neist menukaimad “Puud” ja “Mesilased”.

Et siduda ülemaailmse käsitlusega raamatut Eestiga, on RMK teabejuhid omalt poolt koostanud kaks tahvlit kohalike puude ja puidu kui tulevikumaterjali targa kasutamise kohta. Näituse koostajad on Poola Vabariigi Suursaatkond Tallinnas, Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) koostöös kirjastustega Dwie Siostry ja Varrak.

 

Näitus “Puud” 3.06-30.09.2021

Avatud maja lahtiolekuaegadel

Pilet: 2€/3€/10€

 

piotr socha