Näitus “Looduse fantaasia” 17.01. – 29.02.2024

Näitus “Looduse fantaasia” loodusmaja fuajees on avab autor Enn Ratassepa armastust looduse vastu.

Fotod on tehtud loodusest sellistest objektidest, millel autori silm on märganud fantaasiarikkaid kujundeid. Teisel samasugusel fotol on autor pliiatsiga markeerinud, millist kujundit tema pildistamisel nägi. Meie ajul on oskus otsida ümbritsevast mustreid ja eriti silmi ning erinevaid nägusid. Kui fantaasiat kasutada, kangastub palju toredaid tegelasi ja lugusid ka kõige tavalisemates kivides, puudes ja pilvedes. Pilvelambaid oleme ilmselt enamus taevas vaadanud… Fantaasiamängud teevad meie viibimise looduses huvitavamaks, vaheldusrikkamaks ja ergutavad loodust lähemalt tundma õppima. Head looduse omapära avastamist fantaasia kaudu!

Autor Enn Ratassepp ütleb enda kohta järgmist: “Olen pensionär. Lapsepõlv möödus maal. Looduse võlu ja salapäraga olin ümbritsetud iga päev. Arvan, et looduse mõju minu isiksuse kujunemisele oli päris märkimisväärne. Viibin ka praegu palju looduses. Kogun sealt positiivseid emotsioone ja tugevdan tervist. Soovin kõigile armastust looduse vastu. Uskuge, loodus annab teile kuhjaga head vastu!”

 

PANE KA OMA FANTAASIA PROOVILE!

  • Näituse fotodest on tehtud koopiad, leiad need joonistuslaua kandikult.
  • Vali endale inspireeriv foto (võid neid keerata igat pidi!).
  • Täienda fotod nii, et see kujund, mida sina fotol näed, ka teistele nähtavaks muutuks. Kasuta selleks sobivaid joonistusvahendeid.
  • Valminud pildi alumisse nurka kirjuta oma nimi või initsiaalid.
  • Kui soovid, siis lisa oma pilt näitusele sobivale stendile (küsi selleks magnetid infopunktist!).

Näitus on avatud Tartu loodusmaja fuajees 17.01. – 29.02.2024 kell E-R 10-18.

 

enn ratassepp