Digikoristusnädal 2021 kutsub üles digiprügiga rinda pistma

Tartu loodusmaja ja Eesti Rohelise kooli võrgustik kutsub õppeasutusi, õpilasi kui ka kõiki huvilisi osa võtma suurest digitaalsest koristusnädalast 25.-31.01!

Tunned, et su telefon ja arvuti on nii asju punnis täis, et midagi ei leia üles? No kuhu kadusid need fotod, mis eelmine nädal tehti? Miks ma seda arvet oma meilist üles ei leia? Miks mu Google Drive jälle täis on?

Kui tuleb tuttav ette, siis löö meiega kampa ja tee oma digielu jaanuari viimasel nädalal korda! Digikoristusnädala igal päeval saabub väike ülesanne, mis juhendab, millist osa sel päeval oma seadmes või veebiteenuses koristada saad. Võtame ette enda seadmed (sülearvutid, tahvelarvutid, nutitelefonid, jne) tööl, kodus või koolis ning korrastame enda digielu, kustutades kõik ebavajaliku failid, mis kuhjudes digitaalseks prügiks on muutunud. Digikoristades teeme head loodusele – nimelt jätab iga digitaalselt tehtud tegevus keskkonnale pisikese jälje, täpselt nagu muu tarbimise puhul.

Meie energiakasutus kasvab järjekindlalt, kuid alati ei oska me oma igapäevaseid tegevusi või tegematajätmisi sellega seostada. E-postkasti ummistavad listikirjad, sorteerimata sajad udused puhkusefotod ning eri kasutute teenuste kontod tarbivad kõik energiat läbi seadmete ja programmide, kus neid hoiustatakse, liigutatakse ja turvatakse. Kõik need väikesed harjumused kuhjuvad aastatega aga meie planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Kui paljud nendest failidest, kirjadest, kontodest aga tegelikult sulle vajalikud ja säilitamist väärt on? Peale heateo loodusele, muudad enda andmeid kustutades oma seadmed kiiremaks, vähendad infomüra ja võidad edaspidi aega, kuna leiad enda asju paremini üles.

Usinaid digikoristajaid ootavad auhinnad!

Kuidas ma osaleda saan?

  1. Loe kampaanias osalemisest: https://www.tartuloodusmaja.ee/digikoristusnadal2021/
  2. Liitu Facebooki sündmusega või jälgi Instagramis #digikoristusnädal2021

 

Digikoristusnädala korraldajaks on Rohelise kooli programm Eestis, partneriks Tartu loodusmaja ja Telia Digitaalne koristuspäev 2021.

 

digikoristusnädal 2021