Tarbi targalt – Korduvkasuta – Sorteeri prügi

Koostasime vahva lauamängu “Kes tarbib kõigest väest, ei saa üle prügimäest!”

Kutsu sõbrad või pere kokku ning uurige lähemalt millised otsused ja käitumisviis aitavad sind mängus edasi, millistega jätad käigu vahele.
Hiljem saad mängus antud soovitusi ka päris elus järgi proovida. Kutsume inimesi olema loovad, tarbima mõistlikult ning märkama igapäevaelus võimalusi jäätmetekke vähendamiseks ja taaskasutuseks.

   

Mängu juhend:

  1. Prindi A3 suuruses välja juuresolev mängulaud või kasuta mõnda juba kodus olemas olevat sarnast lauamängu (nt Tsirkus).
  2. Soovi korral prindi ja lõika välja mängu juurde kuuluvad punased ja rohelised kaardid. Võid olla ka keskkonnahoidlik ning kaarte mitte printida. Sel juhul saab kaartide tekste lugeda kas arvutist või telefoniekraanilt.
  3. Mängimiseks vajad lisaks veel täringut ja nuppe. Nuppudeks sobivad ka nööbid või kivikesed. Kui sul pole täringut, saad kasutada nt mõnda täringuäppi.
  4. Mängitakse nii, nagu tavalist lauamängu, veeretades täringut ja käies kordamööda.
  5. Mängija, kes satub punase või rohelise mummuga mänguruudule, võtab vastavalt kas punaste või roheliste kaartide pakist kaardi, loeb teistele mängijatele ette sellele kirjutatud teksti ning liigub noolt mööda tähistatud kohta mängulaual. Punased kaardid viivad mängijaid mängulaual tagasi, rohelised edasi.
  6. Võidab mängija, kes jõuab esimesena finišisse.

 

SOOVIME LÕBUSAT MÄNGIMIST!

 Meie teavituskampaania valmis projekti “Säästlikule tarbimisele ja taaskasutusele suunatud teavitustegevused Tartu rahvaüritustel 2020/2022“, mida kaasrahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

Keskkonnainvesteeringute Keskus