Perepäev “Taimede lummus” ja taimelaat 20.05.2023

Tartu loodusmaja perepäev “Taimede lummus”  koos kõigile avatud taimelaadaga toimub 20. mai kell 10.00 – 13.00 loodusmajas. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Loodusmajas sees tähistame saabuvat rohelist taimekuud – käes on aeg, kui kõik läheb lehte, õitseb ja kasvab imekiirusel! Mängime lillede otsimise mängu, meisterdame ise õisi ja taimi ning uurime mikroskoobiga põnevat õietolmu. Terve hommikupooliku jooksul on avatud ka loomatuba ja talveaed. Oodatud on suuremad ja väiksemad lapsed koos vanemate ja õdede-vendadega.

Õues, maja ees toimub taimelaat – kõik taimehuvilised on oodatud ise müüma ja ostma! Registreerimist ei ole – võta lihtsalt kaasa enda uut kodu otsivad taimed, midagi “letiks” murule ja istumise alla kui soovid ning vahetusraha. Oma kasvatatud toidu- ja ilutaimi müüvad ka loodusmaja õpilased ning väljas on loodusmaja talveaia taimede pojakesi. Külas on ka Põllumajandus- ja toiduameti ja Maaelu Teadmuskeskuse telk, kes selgitab taimede müügiga seotud taimetervise reegleid ja annab vajadusel head nõu. Loodusmaja pargis laiub ka taimetervise rada, mida mööda seigeldes saab taimetervise kohta õppida.

Perepäev on osa suuremast Taimetervise nädalast, mis toimub 12.-20.05. Loe terve nädala ürituste kava siit.

 

Liitu perepäevaga Facebookis.

Perepäeva osalustasu majas sees 3€, õues taimelaat avatud kõigile.

 

Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

 

Lisainfo:

Liisgren Pärnsalu

liisgren.parnsalu@tartuloodusmaja.ee

Tartu loodusmaja huvijuht

taimelummus