Perepäev “LoomaSõbrapäev” 19.02.2022

Tartu loodusmaja perepäev “LoomaSõbrapäev” toimub 19. veebruaril kell 10:00-13:00 loodusmajas ja pargialal. Tegevustega võib jooksvalt liituda terve hommikupooliku jooksul.

Kui eelmisel perepäeval tutvusime Eesti metsloomadega, siis seekord tutvume nende loomadega, kes elavad meiega eriti lähestikku, lausa samas majas – lemmikloomadega. Tartu loodusmaja pargialal ootavad perepäevalisi Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupi “Märjad käpad” karvased lemmikud, kelle tegemiste, vajaduste ja oskustega kohapeal tutvume. Perepäeva jooksul saab meie rohelises talveaias saab mängida kilpkonnamängu ja teada, kuidas nii vees kui ka maismaal elavate kilpkonnade eest hoolitsemine käib. Avatud loomatoas uurime ja proovime eriti põhjalikult, kuidas erinevate lemmikloomade eest hästi hoolitseda ning putukatoast leiab nii päris- kui ka mänguputukaid. Loodusmaja loomatoas ja talveaias elab lausa üle 20 erineva liigi karvaseid, sulelisi, soomuselisi ja vesiseid elanikke. Lisaks meisterdame endale kaasa ühe armsa lemmiklooma, mis pakub seltsi ka siis, kui päris lemmiklooma võtta ei saa. Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupi “Märjad käpad” koerad on perepäeval külas vahemikus kell 10-12.

Osalustasu 2 €/osaleja.

Perepäeva üritus Facebookis

***
Sündmuse korraldamisel järgime VV poolt kehtestatud piiranguid – kontrollime osalejatel alates 18. eluaastast COVID tervisetõendit. Kõigil alates 12. eluaastast on loodusmaja siseruumides maski kandmine kohustuslik. Lisainfo kodulehel.

Tegemist on avaliku üritusega, sündmusel osalejaid võidakse pildistada ja pildid avaldada Tartu loodusmaja kodulehel ja sotsiaalmeediakanalil.

***
Perepäevade toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.